کاهش درد ناشی از تزریق انسولین

۱۳۹۸/۱۲/۱۴ - ۱۳:۲۱ - کد خبر: 290262
کاهش درد ناشی از تزریق انسولین

سلامت نیوز:تزریق انسولین معمولا بدون درد است اما گاهی افراد به دلایل مختلفی از درد ناشی ازتزریق انسولین شکایت می‌‌کننددلایل عمده‌‌ای ممکن است باعث دردناک شدن تزریق انسولین شود که در این مطلب به آن‌‌ها خواهیم پرداخت و در ابتدا به شیوه و روش تزریق صحیح انسولین اشاره می کنیم برای تزریق می توان از دست ها ، شکم ، باسن و ران ها استفاده کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ،چنان‌چه پوست تمیز است نیازی به استفاده از الکل نیست. در صورتی که از الکل استفاده شد باید اجازه دهید کاملاخشک شود. تزریق‌ها باید با فاصله ۲ سانتی متر از هم انجام شود. برای پیشگیری از لیپودیستروفی، انسولین را سرد تزریق نکنید و در محلی که امروز تزریق شده است تا یک ماه آینده مجدد تزریق انجام نشود. با توجه به این که تزریق به صورت زیر جلدی انجام می شود، نباید محل تزریق شده برآمده شود. در صورت برآمده شدن محل تزریق عمق تزریق کم و تزریق داخل جلد بوده است.

چنان‌چه تجمع بافت چربی در قسمت شکم زیاد است برای تزریق استفاده نشود. محل تزریق را به گونه ای جمع کنید که از عضله فاصله بگیرد. قلم را به صورت کاملا عمودی نگه دارید. نیدل را سریع وارد پوست کنید. دوز انتخاب شده را به آرامی تخلیه کنید. پس از آن‌که دوز انتخاب شده کاملا تخلیه شد انگشت خود را همچنان روی دکمه تزریق فشار دهید و ۱۰ ثانیه تأمل کنید.نیدل را به صورت مستقیم و سریع خارج کنید.از مالش ، گرم یا سرد کردن محل تزریق خودداری کنید.

سوزن سرد

تزریق انسولین سرد دردناک است؛ پس از خارج کردن انسولین از یخچال، اندکی صبر کنید تا به دمای اتاق برسد و بعد تزریق را انجام دهید.

استفاده متعدد ازسرسوزن

تزریق با سرسوزن ‌‌هایی که چندین بار استفاده شده‌‌اند دردناک خواهد بود؛ از یک سرسوزن، مشروط به این که سرسوزن آلوده، کند یا کج نشده باشد، بیش از پنج بار استفاده نکنید.

محل تزریق

تزریق باید در چربی زیرپوستی انجام شود. از سرسوزن‌‌هایی با طول 4 میلی‌‌متر و سرنگ‌‌هایی با طول 6 میلی‌‌متر استفاده کنید.احتمال تزریق عضلانی انسولین را کاهش دهید. کودکان زیر شش سال، افراد با BMI کمتر از 19 (افراد لاغر) و افرادی که از سرسوزن‌‌های بلند استفاده می‌‌کنند بهتر است برای جلوگیری از تزریق در عضله، از چین پوستی خود استفاده کنند؛ برای گرفتن چین پوستی، با انگشت شست و اشاره کمی چربی پوست خود را بالا بکشید و تزریق را در آن ناحیه انجام دهید. تزریق انسولین در زمان بارداری در شکم منعی ندارد . از سرسوزن 4 میلی‌‌متری برای تزریق در شکم استفاده کنید. در سه‌‌ماه‌‌ دوم و سوم بارداری خود، از کناره‌‌های شکم و چین پوستی برای تزریق استفاده کنید.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.73873s, 20q