تامین امنیت در بیمارستان‌ها در بحبوحه کرونا

۱۳۹۸/۱۲/۱۴ - ۱۲:۱۸ - کد خبر: 290297
تامین امنیت در بیمارستان‌ها در بحبوحه کرونا

سلامت نیوز:با شیوع کرونا ویروس در کشور و افزایش مراجعه شهروندان به بیمارستان‌ها، گروهی نیز حضور داشتند که تاکنون نامی از آنان برده نشده، اما حضورشان منجر به تامین نظم و امنیت در بیمارستان‌ها شده است؛ ماموران یگان انتظامی وزارت بهداشت.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، در هر بیمارستان چند مامور یگان انتظامی وزارت بهداشت همواره حضور دارند و وظیفه‌شان تامین نظم و امنیت و برخورد با جرائم احتمالی در این فضاست، با شیوع کرونا نیز این ماموران در بیمارستان‌ها حضور داشته و حتی با توجه به افزایش شمار مراجعه‌کنندگان به ویژه در بیمارستان‌های معین تعداد آنها نیز افزایش یافته است، مامورانی که نسبت به تامین نظم و امنیت در بیمارستان‌ها اقدام کرده و البته به اندازه دیگر پرسنل و کادر درمانی بیمارستان‌ها نیز در معرض کروناویروس قرار داشتند.


سرهنگ‌ رضا جنتی، فرمانده یگان انتظامی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، درباره فعالیت ماموران پلیس در بیمارستان ها گفت: ماموران پلیس در بیمارستان‌ها حضور داشته و نسبت به تامین نظم و امنیت و بررسی موارد مجرمانه ای که به آنان اطلاع می دهند اقدام می کنند واین رویه از گذشته تاکنون همواره وجود داشته است. اما با توجه به نگرانی ها بابت شیوع کروناویروس در کشور و افزایش مراجعات به بیمارستان ها و مراکز درمانی طبیعی است که ما نیز آمادگی خود را در بیمارستان ها افزایش داده ایم.


وی ادامه داد: در همین راستا نیز تعداد مامورانمان را در محیط های بیمارستانی به ویژه بیمارستان هایی که دارای مراجعات بیشتر است، افزایش داده ایم و همکاران من اقدام به تامین نظم و امنیت در این فضاها کرده اند.


سرهنگ‌ جنتی از ماموران پلیس در بیمارستان ها با عنوان مدافعان امنیت سلامت یاد کرد و گفت: خوشبختانه با اقدامات انجام شده از سوی ماموران مستقر در بیمارستان ها و نیز همکاری خوب شهروندان مشکل و گزارشی از اقدامات مجرمانه در بیمارستان ها نداشتیم و نظم و امنیت خوبی در بیمارستان ها و مراکز درمانی حاکم است.


فرمانده یگان انتظامی وزارت بهداشت، با قدردانی از همکاری مراجعه کنندگان به مراکز درمانی با پلیس، گفت: امیدوارم با همکاری میان تمام دستگاه ها بزودی شاهد پایان کرونا ویروس باشیم.


وی در مورد وضعیت ماموران مستقر در مراکز درمانی نیز اظهارکرد: با هماهنگی و پیگیری های انجام شده، خوشبختانه اقدامات و آموزش های پیشگیرانه به ماموران ارائه شده و تاکنون موردی از بروز مشکل برای مامورانمان نداشتیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.69437s, 20q