زنان باردار چگونه از خود در برابر کرونا مراقبت کنند؟

۱۳۹۸/۱۲/۱۷ - ۱۰:۲۰ - کد خبر: 290366
زنان باردار چگونه از خود در برابر کرونا مراقبت کنند؟

سلامت نیوز:یک متخصص زنان درباره مراقبت بانوان باردار از خود در مقابل ویروس کرونا توضیحاتی داد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نغمه منصوری متخصص زنان و زایمان درباره روش‌های مراقبتی برای مقابله با ویروس کرونا ویژه بانوان باردار گفت: بانوان باردار باید نظافت را مانند بقیه افراد یا بیشتر از آن‌ها رعایت کنند؛ چرا که سیستم ایمنی این افراد نسبت به مردمان عادی ضعیف‌تر است.


او افزود: بانوان باردار نباید دستان آلوده خود را به چشم، بینی و دهان بمالند و اگر احتمال می‌دهند میکروب به سطح پوست آن‌ها وارد شده است حتما با الکل ۷۰ درصد سطح آن ناحیه را تمیز کنند و طبق دستورالعمل وزارت خانه بهداشت مبران ویزیت خود را نزد پزشک مربوطه کم کرده و غیر حضوری پیگیر سلامت جسمانی خود و جنین باشند.


منصوری با اشاره به استفاده از ماسک و دستکش برای بانوان باردار اظهار کرد: مصرف ماسک و دستکش برای بانوان باردار اجباری نیست و نباید تصور کنیم افرادی که از آن استفاده می‌کنند ۱۰۰ درصد در مقابل ویروس کرونا ایمن هستند.


او تصریح کرد: مهم‌ترین اصل برای مقابله با ویروس کرونا رعایت بهداشت است که نباید دستان خود را به نقاط آلوده بزنیم و قبل از هر تماسی دستان خود را بشوییم، درصورتی که با بیمار آلوده در تماس هستیم از ماسک استفاده کنیم و اگر بیمار قطعا به ویروس کرونا مبتلاست حتما باید از دو ماسک معمولی و یک گاز استریل در بین آن‌ها استفاده کنیم.


این متخصص زنان و زایمان با اشاره به مصرف مواد غذایی برای بانوان باردار اظهار کرد: مصرف هیچ ماده غذایی صد در صد تایید نشده است که برای پیشگیری از ابتلا به کرونا جلوگیری می‌کند، اما افزایش المنت‌های ضروری بدن در افزایش سطح ایمنی و مقابله با کرونا کمک خواهد کرد.


منصوری افزود: تمامی افراد باید استفاده از انواع ویتامین‌ها را در برنامه غذایی خود قرار دهند و مواد غذایی مصرفی خود را به صورت پخته شده استفاده کند و فراموش نکنیم که ما فقط در معرض ابتلا به کرونا نیستیم بلکه در معرض تمامی عفونت‌ها یا ویروس‌ها هستیم.


این متخصص زنان و زایمان ادامه داد: به هیچ عنوان نباید دست زخمی خود را به گوشت خام بزنیم و تمام مواد غذایی مصرف شده را کامل بپزیم، بنابراین ما مجاز به خوردن سوسیس، کالباس و پنیر خامه‌ای نیستیم، چرا که این مواد پخته شده نیست.


منصوری ادامه داد: در مورد کرونا تمامی اصولی که میکروب در سطح‌هایی قابلیت حیات به مدت زمان متناوبی دارد را باید رعایت کنیم.

این متخصص زنان و زایمان تصریح کرد: نباید فراموش کنیم که بانوان باردار بیش از جمعیت عادی در معرض هر آسیبی هستند؛ بنابراین توصیه می‌شود افراد غیرباردار از تماس با این افراد پرهیز کنند و سعی کنیم محیط زندگی این افراد را امن نگهداریم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.91089s, 20q