حضور در تجمعات تعرض به حقوق دیگران و تضییع حق‌الناس است

وقتی نمازجمعه هم لغو شده، چرا برنامه "دورهمی" با حضور مردم اجرا می‌شود؟!

۱۳۹۸/۱۲/۱۷ - ۱۵:۳۸ - کد خبر: 290406
وقتی نمازجمعه هم لغو شده، چرا برنامه "دورهمی" با حضور مردم اجرا می‌شود؟!

سلامت نیوز:کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در واکنش به حضور مردم در برنامه دورهمی با توجه به هشدارهای داده شده درباره عدم حضور در تجمعات گفت: گویا هیچ احساس خطری از این بابت وجود ندارد، یا میان مردم و دولت اعتمادی نیست یا مردم به سلامتی خوشان بی‌توجه هستند.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا،«بشیر خالقی» عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی درباره حضور مردم در برنامه "دورهمی" با وجود تاکید بسیار مسئولان نظام سلامت کشور درباره جلوگیری از تجمعات برای مقابله با ویروس کرونا گفت: از ابتدا تمام مرخصی‌ها و تعطیلاتی که در نظر گرفته شده است، عملا به این خاطر بوده که مردم در خانه بمانند و در هیچ گونه تجمعاتی شرکت نکنند تا از اشاعه ویروس جلوگیری شود. گویا هیچ احساس خطری از این بابت وجود ندارد، یا میان مردم و دولت اعتمادی نیست یا مردم به سلامتی خوشان بی‌توجه هستند. همه این اقدامات انجام شده تا مردم حافظ سلامت خودشان باشند.


خالقی در واکنش به دعوت برنامه دورهمی از مردم برای حضور در این برنامه، گفت:‌ وقتی اعلام خطر می‌شود، باید همه رعایت کنند، ویروس که مرزی ندارد و از هرکجا که بتواند وارد می‌شود. مردم عموما رعایت نمی‌کنند و حتی در خیابان هم می‌بینیم که بدون ماسک و دستکش تردد دارند و مسافرت می‌روند.
وی افزود: دولت تا جایی که توانسته مساله را کنترل کرده است، اما طبق گزارشات پلیس دیدیم که مردم در جاده چالوش، کرج- قزوین در حال تردد بودند، با این تفاسیر به این نتیجه می‌رسیم که این فرهنگ هنوز میان مردم ما جا نیفتاده است.


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: این مساله حتی مسئولیت شرعی دارد. وقتی نماز جمعه تعطیل می‌شود، چرا تجمعی دیگر باید صورت بگیرد؟ مردم باید بدانند که اگر در تجمعات باشند و رعایت نکنند حتما با مشکلات عدیده‌ای مواجه خواهند شد.


خالقی در پاسخ به این سوال که چه ضرورتی دارد با توجه به هشدارهای داده شده مردم در برنامه‌ دورهمی به شکل حضوری شرکت کنند؟ گفت:‌ مردم در مقابل سلامت خود و دیگران مسئول هستند، ویروس کرونا در چین جمع شد، زیرا مردم همکاری کردند. این مساله شوخی‌بردار نیست، زیرا برای ویروس کرونا دارو و واکسن خاصی وجود ندارد. وقتی خطر کرونا ویروس جدی گرفته نشود، طبیعتا تلفات هم بالا می‌رود. گویا برای یک عده مهم نیست که جان خود را بیخود و بی‌جهت از دست بدهند و این یک نوع خودکشی است.


این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: سه حق گردن انسان است که شامل حق خود، حق‌الناس و حق‌الله است و بالاترین و مهم‌ترین آن حق‌الناس است. اگر ما بهداشت و مراقبت‌های لازم را رعایت نکنیم و موجب بیماری دیگران شویم، قطعا مسئولیت بیماری او نیز گردن ما می‌افتد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.40224s, 20q