حمايت از گروه‌هاي جهادي مقابله با ويروس كرونا

۱۳۹۸/۱۲/۲۱ - ۱۲:۲۰ - کد خبر: 290601
حمايت از گروه‌هاي جهادي مقابله با ويروس كرونا

سلامت نیوز:معاون بنياد مستضعفان از دستور فتاح براي حمايت از گروه‌هاي مردمي و جهادي براي مقابله با شيوع كرونا در شهرهاي درگير كرونا و مناطق روستايي با اولويت مناطق محروم كشور خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه اعتماد ،محسن منصوري با اشاره به برنامه‌ريزي بنياد مستضعفان براي كمك به مبارزه با شيوع كرونا در شهرهاي درگير كرونا، مناطق روستايي و به خصوص مناطق محروم و دورافتاده كشور اظهار كرد: همزمان با شيوع كرونا در كشور و به منظور حمايت از اقشار مختلف به خصوص اقشار آسيب‌پذير، بنياد مستضعفان برنامه‌اي براي استفاده از پتانسيل گروه‌هاي جهادي و مردمي فعال در مناطق مختلف كشور تدوين كرده است.

معاون بنياد مستضعفان افزود: بر اساس برنامه‌ريزي انجام شده مقرر شد، بنياد مستضعفان از طريق بازوي محروميت‌زدايي خود و با حمايت از گروه‌هاي جهادي و مردمي، نسبت به مبارزه با شيوع ويروس كرونا وارد عمل شود. او با اشاره به حمايت بنياد مستضعفان از 200 گروه مردمي و جهادي براي كمك به مقابله با شيوع كرونا گفت:حمايت بنياد مستضعفان از گروه‌هاي مردمي در قالب 4 محور «برپايي ايستگاه‌هاي سلامت و توزيع بسته‌هاي بهداشتي»، «راه‌اندازي كاروان‌هاي ضدعفوني اماكن و معابر عمومي»، «حمايت از كارگاه‌هاي مجاز مردمي و جهادي توليد ماسك و تجهيزات بهداشتي» و «ارايه آموزش‌هاي بهداشت فردي و محيط» خواهد بود. منصوري افزود: در ۱۴ منطقه مانه و سملقان، مراوه تپه، درميان، زهك، قصرقند، بخش احمدي در حاجي‌آباد، جزيره لارك، لنده، قلعه گنج، سروآباد، سرپل ذهاب، ملكشاهي، چالدوران و گرمي، طرح پيشرفت و آباداني در حال اجراست و با دستور رييس بنياد مستضعفان، كليه هزينه‌هاي مبارزه با كرونا در مناطق هدف طرح پيشرفت و آباداني توسط بنياد مستضعفان تامين خواهد شد.

كودكان زباله‌گرد در معرض خطرند
انجمن حمايت از حقوق كودكان در نامه‌اي به سعيد نمكي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي اعلام كرد كه شيوع ويروس كرونا زندگي كودكان زباله‌گرد را به خطر انداخته و بايد شرايط مناسبي براي اين كودكان در شرايط كنوني با عنوان «اردوي سلامتي» فراهم كرد.


در نامه انجمن حمايت از حقوق كودكان كه روز سه‌شنبه انتشار يافته، آمده است: همان‌گونه كه مستحضريد شيوع سريع كرونا سلامت افراد جامعه را با خطر جدي مواجه كرده است. كودكان زباله‌گرد، با توجه به شرايط زيستي و بهداشتي كه در ادامه مي‌آيد از جمله افرادي هستند كه به‌شدت در معرض ابتلا به اين بيماري‌اند يا مي‌توانند به عنوان ناقل شناخته شوند. اين كودكان كه عمدتا دور از خانواده و بدون سرپرست هستند و در همان مراكز بازيافت و تفكيك زباله ميان حجم انبوهي از زباله‌هاي آلوده زندگي مي‌كنند، حداقل دسترسي به مواد بهداشتي را نيز ندارند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.30063s, 21q