با مجوز وزارت بهداشت؛

آزمایشگاه های خصوصی وارد چرخه تشخیص زودهنگام کرونا می شوند

۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۱۰:۳۴ - کد خبر: 290641
آزمایشگاه های خصوصی وارد چرخه تشخیص زودهنگام کرونا می شوند

سلامت نیوز:رئیس اداره آزمایشگاه های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، از همکاری آزمایشگاه های خصوصی واجد شرایط در تشخیص زود هنگام ویروس کرونا خبر داد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، محمدرضا یثربی، در جلسه‌ای که با حضور مسئولان فنی آزمایشگاه‌ها و بیمارستان‌های خصوصی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، اظهار کرد: با آغاز شیوع ویروس کرونا و اهمیت زمان و کیفیت تشخیص بیماری، طبق دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی وزارت بهداشت و بنابر درخواست و نظارت‌های صورت گرفته، آزمایشگاه‌های واجد شرایط و استانداردهای لازم شناسایی شده تا در صورت نیاز به عنوان بازوی کمکی در کنار مراکز درمانی دولتی به بیماران خدمت رسانی کنند.


وی با اشاره به جمعیت حدود ۶ میلیونی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، افزود: دستورالعمل ابلاغی از سوی وزارت بهداشت به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت توان انجام ۱۰۰ تست را به عنوان یک معیار تعیین کرده است و در حال حاضر بخش دولتی ظرفیت انجام این تعداد تست را ندارد؛ به همین دلیل لزوم بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی یک اولویت و راهکار مناسب است.


رئیس اداره امور آزمایشگاه‌ها ادامه داد: این اداره پس از انجام اقدامات لازم، در نشستی که با مسئولین فنی آزمایشگاه ها و بیمارستان‌های خصوصی واجد شرایط و متقاضی همکاری تشکیل داد، هماهنگی‌های لازم برای خدمت رسانی مناسب را انجام داد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
10.82297s, 19q