افراد فاقد علائم مشکوک در سامانه غربالگری ثبت‌نام نکنند

۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۱۱:۰۷ - کد خبر: 290853
افراد فاقد علائم مشکوک در سامانه غربالگری ثبت‌نام نکنند

سلامت نیوز:وزارت بهداشت در اقدامی تازه‌ به‌منظور قطع کردن زنجیره انتقال ویروس کرونا از طریق سامانه salamat.gov.ir افراد مشکوک به ویروس کرونا را شناسایی می‌کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه ایران ،هدف از این غربالگری مراجعه نکردن مردم با علائم مشکوک به بیماری به مراکز درمانی و شناسایی افراد مبتلا به کرونا است. به‌گفته معاون اجرایی مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت چنانچه افراد 5 علامت شایع تب، سرفه، لرز، تنگی نفس و بدن درد را در خود مشاهده کردند می‌توانند از طریق خودارزیابی طرح «بسیج ملی مقابله با کرونا» اطلاعات‌شان را در سامانه وزارت بهداشت ثبت کنند و چنانچه علائم مشکوکی داشتند از طریق شماره 4030 با کسانی که احتمال ابتلا به ویروس کرونا دارند تماس گرفته می‌شود.

به گفته دکتر بابک فرخی، از سه روز گذشته حدود 3 میلیون نفر در این سامانه ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد 526 هزار نفر نیاز به پیگیری داشتند و 111 هزار نفر نیز نیاز به پیگیری فوری دارند. همچنین از تعداد مواردی که در این سه روز غربالگری شده‌اند تنها 441 نفر بستری شدند و بقیه با درمان سرپایی یا توصیه به استراحت ترخیص شده‌اند.

دکتر کیانوش جهانپور در گفت‌و‌گو با خبرگزاری صداوسیما تأکید کرد که به افرادی که علائم مشکوک ندارند توصیه می‌کنیم که اطلاعات بالینی خود را در این سامانه درج نکنند به این دلیل که در مسیر اتصال سایت، ترافیک ایجاد خواهد شد و این امر امکان ثبت داده‌ها را برای افرادی که یک یا دو علامت مشکوک داشته باشند، دشوار می‌کند، اما اگر احساس نیاز می‌کنند می‌توانند از این سامانه استفاده کنند.

او گفت که مردم با وارد کردن اطلاعات شخصی خود به همراه علائم و مشخصات بالینی می‌توانند به‌صورت هوشمند پاسخ دریافت کند، چون در بسیاری موارد ممکن است علائمی که فرد دارد بیشتر ناشی از اضطرابش باشد نه لزوماً به خاطر ابتلا به کرونا ویروس.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.32617s, 20q