مسمومیت ۷۰ البرزی با مشروبات الکلی تقلبی/۱۵ نفر فوتی و ۵۵ نفر همچنان بستری

۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۱۴:۰۹ - کد خبر: 290892
مسمومیت ۷۰ البرزی با مشروبات الکلی تقلبی/۱۵ نفر فوتی و ۵۵ نفر همچنان بستری

سلامت نیوز: رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی و اورژانس البرز گفت: نتیجه مصرف مشروبات الکلی تقلبی چیزی جز کوری، نارسایی کلیوی و مرگ نیست.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،مهرداد بابایی با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا باعث افزایش ترس و تشویش ذهنی در مردم شده اظهار کرد: همین تشویش و نگرانی زمینه سوء استفاده افراد فرصت طلب و سودجو فراهم کرده است.


وی ادامه داد: در این شرایط که مردم برای نجات از نگرانی و سردرگمی به گروه‌ها و کانال‌های مجازی اقبال بیشتری دارند، افراد فرصت طلب برای رسیدن به سود مادی آسیب‌هایی سنگین و جبران ناپذیری به مردم وارد می‌کنند که تبعات آن گاه از بیماری کرونا ویروس بدتر است.


بابایی تاکید کرد: این افراد شیاد و فرصت طلب با اضافه کردن مواد سفید کننده مثل وایتکس به الکل متیلیک که منشاء صنعتی و سمی دارد، آن را به ماده‌ای بیرنگ تبدیل کرده و به جای اتانول به فروش می‌رسانند که نتیجه خوردن این ماده سمی باعث کوری، نارسایی کلیوی و در نهایت مرگ خواهد شد.


این مسئول گفت: متأسفانه در اسفند ماه جاری و بحران شیوع کرونا ویروس در سطح کشور، موضوع مصرف الکل توسط بعضی از افراد نا آگاه و فریب خورده ، منجر به ایجاد مسمومیت‌های شدید در استان‌های مختلف کشور شده و در استان البرز نیز تا به امروز ۷۰ نفر دچار مسمومیت با متانول ( الکل متیلیک )شده‌اند که از این تعداد ۵۵ نفر در بیمارستان‌های استان بستری و تحت درمان‌های ویژه و حفظ حیات هستند و متأسفانه ۱۵ نفر نیز جان خود را ازدست داده اند.
وی افزود: هر یک از این افراد ممکن بود هیچوقت مبتلا به کرونا ویروس نشده و زنده می‌ماندند.


رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی و اورژانس البرز گفت :راه‌های ورود کرونا ویروس به بدن، مخاطات تنفسی ( بینی، نای و سلول‌های ریه ) دهان و چشم‌ها هستند و مصرف مشروبات الکلی و ورود آن به معده، در از بین بردن ویروس کرونا هیچ تأثیری ندارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.61396s, 21q