مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک اعلام کرد

ابتلای ۱۷ مددجوی آسایشگاه کهریزک به کرونا/ ممنوعیت پذیرش و ملاقات/قرنطینه پرسنل

۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۱۴:۱۰ - کد خبر: 290894
ابتلای ۱۷ مددجوی آسایشگاه کهریزک به کرونا/ ممنوعیت پذیرش و ملاقات/قرنطینه پرسنل

سلامت نیوز:مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک با بیان اینکه تا کنون ۱۷ نفر مددجو و چند نفر از پرستاران آسایشگاه خیریه کهریزک به کروناویروس مبتلا شده‌اند، در عین حال از کمک ۳ میلیاردی بنیاد مستضعفان به این مجموعه برای تهیه مواد ضدعفونی کننده و بهداشتی به منظور جلوگیری از شیوع کروناویروس خبر داد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،محمدرضا صوفی نژاد با بیان اینکه تا کنون ۱۷ نفر مددجو و چند نفر از پرستاران آسایشگاه خیریه کهریزک به کروناویروس مبتلا شده‌اند، گفت: این مجموعه حدود ۱۳۰۰ نیکوکار و حدود ۹۰۰ کارمند دارد که به هر حال به مجموعه رفت و آمد داشته‌اند. البته این آسایشگاه تا حد ممکن میزان رفت و آمدها را محدود کرده است. همچنین پذیرش، ترخیص، جابه‌جایی و ملاقات‌ها در این مجموعه ممنوع شده است و پرسنل نیز به شکل ۱۵ روزه قرنطینه شده‌اند.


وی با اشاره به اینکه بنیاد مستعضفان نیز با شرایط ایجاد شده طی تماسی با این آسایشگاه در جریان نیازها و شرایط قرار گرفت و کمک ۳ میلیاردی را به حساب این مجموعه واریز کرد تا صرف تهیه مواد ضدعفونی کننده، گان، مواد شوینده و... شود، اظهار کرد: از بین ۱۷ نفر مددجوی این آسایشگاه که به کروناویروس مبتلا شده‌اند نیز ۲ نفر تا کنون جان باخته‌اند و بقیه نیز در مجموعه قرنطینه شده‌اند که امیدواریم هرچه سریع‌تر بهبود پیدا کنند. این افراد در بخش جداگانه‌ای نگهداری می‌شوند تا بیماران در بخش‌ها پراکنده نباشند.


صوفی نژاد ادامه داد: آسایشگاه خیریه کهریزک ۱۷۵۰ سالمند، معلول جسمی حرکتی و بیماران ام اس را به صورت شبانه روزی نگهداری می‌کند، شاخص پذیرش برای این افراد بی کسی و فقر است. در حال حاضر جهان درگیر کروناویروس است اما به هر حال این بیماری بیشتر برای سالمندان عواقب وخیمی دارد.
مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک افزود: همچنین محل استراحت و خوابگاهی نیز برای حضور ۱۵ روزه همکاران و پرسنل مجموعه پیش بینی شده است.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.32661s, 21q