سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی مطرح کرد:

اعتبار پیشگیری از کرونا برای کارتن خواب‌ها به شهرداری نرسید

۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۴:۴۴ - کد خبر: 290962
اعتبار پیشگیری از کرونا برای کارتن خواب‌ها به شهرداری نرسید

سلامت نیوز:سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران گفت: تا این لحظه هیچ کمکی از سوی سایر دستگاه های دولتی و غیر دولتی به شهرداری نشده است. حتی پیشنهاد کمکی هم نیامده است.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ، سیدمالک حسینی در پاسخ به این پرسش که آیا شهرداری تاکنون سهمی از کمک های مالی دولتی داشته است یا خیر گفت: تا امروز تمامی هزینه های خود را از محل منابع شهرداری انجام داده ایم و در روزهای تعطیلی مراکز مربوط به بهزیستی و ماده ۱۶ و مرخصی تعداد زیادی از زندانیان به دلیل احتمال شیوع کرونا بار این مراکز به گرمخانه های ما اضافه شده، به گونه‌ای که مراجعات ما از روزهای سرد سال نیز بیشتر است اما تا این لحظه هیچ کمکی از سوی سایر دستگاه های دولتی و غیردولتی به شهرداری نشده است.


به گزارش سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی،وی ادامه داد: حتی پیشنهاد کمکی هم نیامده، متأسفانه در این سال ها در حوزه حمایت از کارتن خواب ها و اقشار آسیب‌پذیر، شهرداری تهران از منابع دولتی برخوردار نبوده است، اما این موضوع را بخشی از نگهداشت اجتماعی شهر می‌دانیم و بر اساس مسئولیت اجتماعی که داریم، فعالیت حمایتی خود از کودکان کار و زباله گرد را انجام داده ایم.


سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعب تأکید کرد: همکاران من با همکاری سازمان های مردم نهاد چهار روز است که در گودهای زباله گردی اطراف تهران فعال هستند و روزانه ۲۰۰ غذای گرم توزیع کرده اند که تلاش می کنیم با همکاری سازمان‌های مردم نهاد در صورت پشتیبانی های لازم، تا شروع سال جدید این رقم را به توزیع هزار غذا برسانیم و این فعالیت ها تنها از منابع مالی خودمان است و از هیچ کمکی استفاده نکرده ایم.


حسینی در پاسخ به این سوال که در حالی که از روزهای ابتدایی اعلام رسمی این بیماری در تهران اقدامات پیشگیرانه در حوزه کارتن خوابی و گودهای زباله گردی انجام شده، سهم تهران از بودجه های میلیاردی در این حوزه و حمایت هایی که سایر نهادهای مسئول کرده اند، چه میزان بوده است، گفت: امیدوارم بودجه‌ای که برای کارتن خواب ها پیش بینی شده در جای واقعی خودش هزینه شود و به مردم نیز گزارش شود که منابع دولتی که به موضوع کودکان زباله گرد و کارتن خواب اختصاص یافته، چگونه هزینه شده است‌.


وی با اشاره به این که بودجه‌ بحران کرونا در سطح دولت اختصاص پیدا می کند، تصریح کرد: ما باز هم با دستِ خالی و هزینه های شهرداری فعالیت های‌مان را انجام می دهیم و گزارش عملکردمان را نیز مانند همیشه اعلام خواهیم کرد که در هر کجا چقدر هزینه شده است. پیشنهاد می کنیم در خصوص منابع دولتی نیز چنین گزارشی برای مردم داده شود که در چه شرایطی این بودجه ها در کجا هزینه شده است.


سرپرست سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی عنوان کرد: روز گذشته نمایندگان سازمان بهداشت جهانی از گرمخانه های ما بازدید کردند و اقدامات ما را قابل تحسین دانستند. تأیید نهادهای بین المللی نشان از تلاش های همکاران من در این حوزه دارد، هر چند که خودمان می دانیم کاستی ها و مشکلاتی وجود دارد، اما همه خدمات را مدیون نیروی انسانی از جان گذشته ای می دانم که با کمترین دسترسی به یگان حفاظتی به تلاش های خود ادامه دادند. ما تجهیزاتی مانند گان، دستکش و ماسک داریم، اما برخی از تجهیزات مانند گان از کیفیت لازم برخوردار نیست.


این هفته وحید قبادی دانا، رئیس سازمان بهزیستی، از اجرای طرح پیشگیری و مراقبت از کرونا در افراد بی خانمان و کارتن خواب خبر داد و از بودجه ۹ میلیاردی برای پیشگیری و مراقبت از کرونا در میان این اقشار سخن گفت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.51611s, 20q