ظریف:تحریمِ سلامت ایرانیان یعنی تروریسم اقتصادی

۱۳۹۸/۱۲/۲۹ - ۱۲:۴۹ - کد خبر: 291032
ظریف:تحریمِ سلامت ایرانیان یعنی تروریسم اقتصادی

سلامت نیوز:وزیر خارجه عید نوروز را به همه ایرانیان تبریک گفت و درباره تحریم‌های ظالمانه و مبارزه مردم ایران با ویروس کرونا نیز صحبت کرد.
به گزارش سلامت نیوز محمد جواد ظریف در پیامی ویدئویی افزود: کرونا حقیقت تحریم‌های ظالمانه را برجهان آشکار کرد. تحریمِ سلامت ایرانیان از همان ابتدا در هسته مرکزی تروریسم اقتصادی و تحریم تعبیه شده بود.
وزیر امور خارجه گفت: وقتی حق ملتی در دسترسی به دارو، غذا و سایر اقلام بشردوستانه سلب شد، در مقایسه با سایر کشور‌ها در موقعیتی نابرابر و آسیب‌پذیرتر، قرار می‌گیرد.
وی افزود: ما برای مبارزه با تحریم و کرونا نیازمند یک خانه‌تکانی ذهنی هم هستیم. این مبارزه به ما لزوم نوسازی در شیوه حکمرانی را آموخت.
آقای ظریف گفت: نوروز آنگاه خجسته خواهد شد که ما از بند برخی توهمات در سیاست داخلی و خارجی و نسبت میان این دو رسته باشیم.
وی خاطرنشان کرد: برای مبارزه با تحریم‌ها باید با همه اشکال گوناگون «خود تحریمی» وداع کنیم و وارد عصر جدید دیپلماسی شویم.
وزیر امور خارجه گفت: مبارزه ضد کرونایی ملت ما در همین مدت کوتاه، مرز میان ایرانیان مقیم خارج و داخل را از میان برداشته است. ایرانیانِ میهن‌دوست با مشاهده خطر کرونا، مرزبندی‌ها را به کناری نهادند و سلامتی و بقای مردم خود را بر صدر همه مرزبندی‌ها نشاندند و این رویکرد ملی، متقابلاً مسئولیت ما را سنگین‌تر می‌کند.
وی تصریح کرد: امروز مرز‌ها از خطوط خودی و غیرخودیِ مرسوم نمی‌گذرد، از خطوط مخالف و موافق حاکمیت نمی‌گذرد: هرآن کس که در جانب زندگی هم‌وطنان خود مستقر شده است و به‌طور توأمان با مرگ پراکنیِ تحریم‌ها و کرونا مبارزه می‌کند ایرانی است و خودمانی.
مسئول دستگاه دیپلماسی کشور گفت: من به هم‌میهنان خود در هر نقطه از گیتی عرض می‌کنم که امروز، وطن به کمک شما بیش از هر زمان دیگر نیازمنداست.
آقای ظریف افزود: آمریکا می‌کوشد از طریق افزایش مستمر لایه‌ها و عمق تحریم‌ها، در نهایت کشورمان را به یک جزیره محصور در اقیانوسی از تهدید‌ها و رنج‌ها تبدیل کند؛ در مقابل؛ نوروزِ پیروز الهام‌بخش ایران است؛ ایران باز می‌آید و برمی‌خیزد و دوباره قفل زندان تحریم را می‌شکند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.21755s, 19q