یک فعال حوزه اعتیاد :

تنها راه درمان اعتیاد به شیشه، روانکاوی است

۱۳۹۹/۰۱/۰۲ - ۱۰:۴۰ - کد خبر: 291056
تنها راه درمان اعتیاد به شیشه، روانکاوی است

سلامت نیوز: به گفته مدیر کل سابق درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر، برای درمان اعتیاد به شیشه، تنها جلسات مشاوره‌ای کارگشا است و هیچ دارویی وجود ندارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان،سعید صفاتیان مدیر کل سابق درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر و مدیر عامل موسسه دانش اعتیاد گفت: تنها روش درمانی شیشه، شرکت در جلسات مشاوره‌ای است و هیچگونه دارویی برای درمان آن وجود ندارد.


وی درباره روش درمانی ماتریکس افزود: ماتریکس یک نوع روش درمانی مشاوره‌ای است که در ایران بیش از ۱۰ سال است که اجرا می‌شود. این روش درمانی ۶ ماه به طول می‌انجامد.


مدیر کل سابق درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: اعتیاد به شیشه، علت‌های بسیاری دارد. مشاوران در ججلسات درمانی سعی می‌کننند یک به یک دلایل را حذف کنند تا فرد دیگر به استفاده تمایل پیدا نکند.


وی ادامه داد: بیش‌تر معتادان به شیشه، بیش از ده دلیل برای مصرف خود دارند؛ اما اگر این دلایل شامل مشکلات اقتصادی یا خانوادگی باشد؛ روش درمان بی نتیجه می‌ماند.


صفاتیان درباره پیشگیری از اعتیاد گفت: یک شماره ملی برای اطلاعات اعتیاد به شماره ۰۹۶۲۸ توسط سازمان بهزیستی راه اندازی شده است. افراد می‌توانند برای کسب اطلاعات درباره اعتیاد با این شماره تماس بگیرند.


وی افزود: در حال حاضر به نظر می‌رسد مصرف شیشه نسبت به تریاک در کشور کاهش یافته است.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.24746s, 20q