سخنگوی وزارت بهداشت:هیچ محموله کیت تشخیص سریع کرونا از چین به کشور ارسال نشده

ماجرای کیت های بی کیفیت چینی برای تشخیص کرونا

۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۱۵:۴۳ - کد خبر: 291248
ماجرای کیت های بی کیفیت چینی برای تشخیص کرونا

سلامت نیوز:سخنگوی وزارت بهداشت تاکید کرد:«ما کیت تشخیص سریع را از هیچ کشوری دریافت نکردیم چون انستیتوپاستور که بحث پروتکل ازمایشگاهی را در ایران تهیه می کرد اعتقاد داشتند کیت های تشخسص سریع حساسیت لازم را ندارند.»

دکتر کیانوش جهانپور در نشست خبری با خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار سلامت نیوز درباره ارسال محموله کیت های بی کیفیت از سوی کشور چین به برخی کشورها که حتی 80 درصد خطا داشته اند و آیا چنین محموله ای برای ایران هم ارسال شده، گفت:« هیج گزارش رسمی مبنی بر اینکه این کیت ها به چه کشورهایی ارسال شده نداریم. گزارش ها براساس اخباری است که دیدیم.این کیت ها تست های تشخیص سریع کرونا بوده ما کیت تشخیص سریع را از هیچ کشوری دریافت نکردیم چون انستیتوپاستور که بحث پروتکل ازمایشگاهی را در ایران تهیه می کرد اعتقاد داشت کیت های تشخیص سریع حساسیت لازم را ندارند.»

وی خاطرنشان کرد:« ما از روز نخست از کیت های تشخیص سریع استفاده نکردیم و هر کشوری که این کیت ها را استفاده کرده است باید بیشتر بر فرایندهای کنترل کیفی خود نظارت کند و موضوع کنترل کیقیت قبل استفاده باید وجود داشته باشد. در کشور ما انستیتوپاستور کیفیت کیت ها را کنترل می کند. هر کشوری که به این مشکل دچار شده است در خود کشور از لحاظ فرایند کنترل کیفیت مشکل داشته اند و نباید قبل از کنترل کیفیت این تست ها را استفاده می کردند.»

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.06312s, 19q