کارشناس سازمان هواشناسی خبر داد؛

سامانه بارشی جدیدی فردا وارد کشور می‌شود

۱۳۹۹/۰۱/۱۷ - ۰۹:۴۸ - کد خبر: 291473
سامانه بارشی جدیدی فردا وارد کشور می‌شود

سلامت نیوز:کارشناس سازمان هواشناسی به تشریح وضعیت آب و هوایی تهران و دیگر استان‌های کشور پرداخت.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان،کبری رفیعی، کارشناس سازمان هواشناسی به تشریح وضعیت آب و هوایی استان‌های کشور پرداخت و گفت: بارش‌ها در شمال شرق و بخش‌های شرقی کشور، سواحل شرقی خزر و دامنه‌های البرز شرقی ادامه خواهد داشت که این سامانه بارشی از اواخر وقت امروز (یکشنبه ۱۷ فروردین) از کشور خارج می‌شود.

وی ادامه داد: بارش‌ها امروز در استان‌های خراسان شمالی و خراسان رضوی شدت خواهد یافت که این بارش‌ها توام با رعد و برق و وزش شدید باد است . علاوه بر اینکه بارش تگرگ هم در این مناطق رخ خواهد داد، ارتفاعات این مناطق هم با بارش بف همراه خواهند بود ضمن اینکه در شرق مازندران و گلستان بارش‌ها شدت دارد.

کارشناس سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: پدیده‌ای دیگری که امروز با آن مواجه هستیم، وزش باد‌های شدید در استان‌های قزوین، تهران، البرز، قم، مرکزی سمنان و شرق استان‌های اصفهان و یزد است. رفیعی تصریح کرد: همچنین سامانه بارشی جدیدی فردا (دوشنبه ۱۸ فروردین) وارد می‌شود که تا پایان هفته به تناوب در کشور فعال خواهد بود.

وی ادامه داد: این سامانه در شمال غرب و سواحل خزر و دامنه‌های البرز مرکزی و زاگرس مرکزی فعال است که به تدریج به مناطق شمال شرق کشور کشیده شده و با همراه با رعد و برق و وزش باد شدید همراه خواهد بود. در مناطق مستعد هم این مساله باعث بارش تگرگ و در ارتفاعات با بارش برف همراه می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی به تشریح وضعیت روز‌های آتی هفته پرداخت و گفت: در روز سه شنبه (۱۹ فروردین) در نیمه شمالی کشور و مناطقی از استان‌های خوزستان و کهگلویه و بویر احمد با ادامه بارش‌ها روبه‌رو خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: در روز‌های پایانی هفته هم انتظار داریم که در اکثر نقاط کشور به جز استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب استان‌های فارس، کرمان و خوزسان بارش‌ها شدید باشد.

رفیعی تصریح کرد: به لحاظ شرایط دمایی از فردا (دوشنبه ۱۸ فروردین) تا روز چهارشنبه ۲۰ فروردین کاهش دمای ۵ تا ۱۰ درجه دما در نوار شمالی کشور رخ می‌دهد، همچنین دریای خزر فردا و روز سه شنبه مواج پیش‌بینی شده و همچنین بخش‌های مرکزی و شرقی دریای خزر از بعداز ظهر امروز تا ظهر فردا این شرایط را خواهند داشت. این کارشناس سازمان هواشناسی در پیش‌بینی وضعیت هوای تهران به وزش شدید باد اشاره کرد و تصریح کرد: حداکثر دمای تهران امروز ۱۹ درجه است که این مساله فردا به حداقل دمای ۱۰ درجه بالای صفر می‌رسد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.37076s, 21q