اهدای بیش از 138 هزار واحد خون در فرورین امسال در کشور

۱۳۹۹/۰۲/۰۹ - ۱۰:۱۸ - کد خبر: 292713
اهدای بیش از 138 هزار واحد خون در فرورین امسال در کشور

سلامت نیوز:سخنگوی سازمان انتقال خون از اهدای بیش از 138 هزار واحد خون در کشور طی فروردین سال جاری خبر داد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس،بشیر حاجی بیگی، سخنگوی سازمان انتقال خون اظهار داشت: در فروردین ماه امسال 138 هزار و 465 واحد خون در سراسر کشور اهدا شد.


وی ادامه داد: بیشترین میزان خون اهدایی در کشور در فروردین ماه مربوط به استان‌های تهران، فارس و مازندران بوده است.

سخنگوی سازمان انتقال خون افزود: استان‌های بوشهر، هرمزگان، خراسان شمالی و خراسان جنوبی بیشترین میزان رشد اهدای خون را در فروردین ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته‌اند.


حاجی بیگی یادآور شد: در فروردین ماه امسال بانوان استان‌های خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان استقبال بیشتری نسبت به اهدای خون داشته‌اند؛ به طوری که شاهد رشد 6 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده‌ایم.


وی با بیان اینکه در فروردین امسال رشد 2.2 درصدی شاخص اهدای خون بانوان را در کل کشور داشته‌ایم،گفت: بیشترین میزان اهدای خون در کشور، گروه خونی O مثبت با 35 درصد بوده است.


سخنگوی سازمان انتقال خون با اشاره به اینکه کمترین میزان اهدای خون، گروه خونی AB منفی با یک درصد بوده است، بیان داشت: در فروردین ماه امسال 177 هزار و 63 نفر به مراکز انتقال خون سراسر کشور جهت اهدای خون مراجعه کرده‌اند که از این تعداد 138 هزار و 465 واحد خون اهدا شده است و همچنین از این تعداد 24 هزار و 405 نفر برای بار اول اقدام به اهدای خون کرده‌اند.


حاجی بیگی متذکر شد: در فروردین ماه 268 هزار و 990 واحد خون و فرآورده‌های آن در مراکز درمانی و بیمارستانی کشور توزیع شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.20773s, 19q