هوای پایتخت امروز مطلوب است

۱۳۹۹/۰۲/۱۳ - ۱۲:۲۴ - کد خبر: 292915
هوای پایتخت امروز مطلوب است

سلامت نیوز:براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت امروز (۱۳ اردیبهشت ماه) در محدوده قابل قبول است و با وزش باد طی روز، بهبود کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران در نخستین ساعات امروز (۱۳ اردیبهشت ماه) کیفیت هوای پایتخت در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت که عمدتاً ناشی از شرایط جوی مساعد همراه با ناپایداری‌های جوی و آسمان نیمه ابری است.
با وزش باد مؤثر طی روز، پراکندگی آلاینده‌ها و بهبود کیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود.


همچنین پیش‌بینی می‌شود با افزایش تندی باد در ساعات پایانی امروز (۱۳ اردیبهشت ماه) و احتمال رگبار پراکنده در برخی ساعات، در بیشتر مناطق شاهد برقراری وضعیت قابل قبول و پاک کیفیت هوا باشیم.


با کاهش تندی باد تا صبح فردا (۱۴ اردیبهشت ماه) همراه با افزایش تردد خودروها احتمال می‌رود غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزایش پیدا کند که در مناطق پرتردد کاهش کیفیت هوا را به‌دنبال خواهد داشت.


رشد ناپایداری جوی طی روز همراه با وزش باد مؤثر نسبتاً شدید و احتمال رگبار پراکنده در برخی ساعات، شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد که این شرایط تا اواخر وقت فردا (۱۴ اردیبهشت ماه) ادامه دارد و انتظار می‌رود در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول و پاک قرار بگیرد.


براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۰ و هوا در شرایط قابل قبول (سالم) بود. این شاخص هم‌اکنون ۶۸ و هوا در شرایط قابل قبول است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.16131s, 20q