آخرین وضعیت آب و هوایی سراسر کشور در سه روز آینده

۱۳۹۹/۰۲/۲۸ - ۱۰:۵۷ - کد خبر: 293728
آخرین وضعیت آب و هوایی سراسر کشور در سه روز آینده

سلامت نیوز: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی به تشریح آخرین وضعیت آب و هوایی سراسر کشور در سه روز آینده پرداخت.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان،صادق ضیاییان به تشریح آخرین وضعیت آب و هوایی سراسر کشور در سه روز آینده پرداخت.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: با ورود یک سامانه بارشی از بعدازظهر امروز یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه رگبار باران گاهی همراه با رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد رخداد تگرگ را در شمال خراسان شمالی و گلستان خواهیم داشت.


وی با بیان اینکه این فعالیت این سامانه بارشی تا اواسط هفته ادامه‌دار خواهد بود، تصریح کرد: این وضعیت در روز دوشنبه در شرق خراسان رضوی و در روز سه شنبه در مناطق آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، مازندران، جنوب گلستان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، شمال سمنان، قم، شمال مرکزی، شمال شرق اصفهان ادامه دار خواهد بود و این استان‌ها هوای بارانی را تجربه خواهند کرد.

ضیاییان خاطرنشان کرد: فعالیت این سامانه بارشی در روز سه‌شنبه ۳۰ اردیبهشت ماه به پایان می‌رسید که احتمال آب‌گرفتگی معابر عمومی و برخورد صاعقه وجود دارد و توصیه ما این است که مردم از توقف و اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و صعود به ارتفاعات خودداری کنند.


مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه از بعدازظهر امروز با وزش باد شدید با احتمال خیزش گردوخاک مواجه هستیم، تصریح کرد: قزوین، البرز، تهران، سمنان، شمال مرکزی، قم، شرق مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال یزد، شمال و شرق اصفهان امروز یکشنبه با این مساله روبه‌رو خواهند شد.


وی ادامه داد: شمال و شرق اصفهان، یزد، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شرق کرمان و بخش‌هایی ازسیستان و بلوچستان در روز سه شنبه چنین شرایطی دارند که از اثرات آن می‌توان به کاهش دید و کیفیت هوا و احتمال آسیب به سازه‌های موقت اشاره کرد.


ضیاییان با بیان اینکه از فردا با روند افزایش نسبی دما در کشور روبه‌رو خواهیم شد، تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون امروز اولین روزی است که ما دمای ۳۰ درجه سانتیگراد را رد می‌کنیم و می‌توانیم بگوییم امروز یکی از گرمترین روزهای سال است که این اتفاق در هفته بعد هم صورت می‌گیرد و احتمال دارد بیشنیه دما در هفته آتی به ۳۲ سانتیگراد برسد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.21804s, 21q