واکسیناسیون کودکان را در دوران کرونا فراموش نکنید

۱۳۹۹/۰۲/۳۰ - ۱۵:۲۲ - کد خبر: 293867
واکسیناسیون کودکان را در دوران کرونا فراموش نکنید

سلامت نیوز:رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، تاکید کرد: در دوران همه گیری کرونا واکسیناسیون کودکان خود را فراموش نکنید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، محمد مهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: تاریخ نظام سلامت کشور ما و بقیه کشورهای دنیا به ما نشان داده از زمانی که برنامه واکسیناسیون کودکان شکل منسجم و همگانی و سراسری در کشور به خود گرفته، مرگ و میر کودکان کشور به وضوح کاهش پیدا کرده است.


وی در ادامه افزود: بیش از ۲۰ سال است در کشور ما موردی از بیماری فلج اطفال مشاهده نشده است. بیش از سه سال است که انتقال محلی بیماری سرخک در کشوررخ نداده است.اینها در شرایطی است که ما در همسایگی کشورهایی قرار داریم که بعضی از آنها به شدت درگیر این بیماری‌ها هستند و حجم بالای رفت و آمدهای مردم این کشور با کشور ما یکی از مهمترین عواملی است که ممکن است در ورود و گسترش بیماری‌های پیشگیری با واکسن در کشورمان تاثیرگذار باشد.


وی افزود: به همین دلیل طوری برنامه‌ریزی شده که نیروهای بهداشتی سراسر کشور و شبکه بهداشت و درمان کشور با حساسیت ویژه‌ای موضوع واکسیناسیون کودکان را دنبال می‌کنند و مراقب هستند که مبادا کودکی واکسن‌های مورد نیاز خود را دریافت نکند و خدای ناکرده شاهد بازگشت این بیماریها در کشور شویم.


رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با بیان این که همه‌گیری کرونا توجه بسیار زیادی را در سطح کشور به خود جلب کرده است، گفت: همه تلاش‌ها صورت گرفته که مبادا برنامه پاسخ به کرونا تاثیر منفی بر روی سایر برنامه‌های بسیار با اهمیت بهداشتی کشور داشته باشد که شاید مهمترین آنها موضوع واکسیناسیون کودکان باشد.


گویا در ادامه گفت: متاسفانه اطلاعات ما نشان می‌دهد در برخی از مناطق کشور برنامه واکسیناسیون بعضی از کودکان به دلیل کاهش مراجعه خانواده ها با تأخیر مواجه شده است هرچند نظام مراقبتهای بهداشتی اولیه کشور همه تلاش خود را به کار گرفته تا چنین تاخیری رخ ندهد و واکسیناسیون کودکان به موقع انجام شود ولی باز هم لازم است مردم عزیز کشور و به خصوص والدین کودکان به این موضوع توجه جدی نمایند و اجازه ندهند و واکسیناسیون کودکانشان به تأخیر بیفتد.


وی با اشاره به این که واکسیناسیون کودکان جزو برنامه های جاری تمامی مراکز بهداشتی کشور و خانه‌های بهداشت است و طوری برنامه ریزی شده است که به هیچ عنوان این برنامه با وقفه روبرو نشود، تاکید کرد: انتظار می‌رود چنانچه به دلیل ملاحظات مربوط به همه گیری کرونا خانواده‌های محترم برای واکسیناسیون فرزندان خود مراجعه نکرده اند هرچه سریعتر به این مهم اقدام کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.82016s, 19q