شرایط انجام جراحی‌های زیبایی در دوران کرونا

۱۳۹۹/۰۳/۲۴ - ۱۵:۳۵ - کد خبر: 295072
شرایط انجام جراحی‌های زیبایی در دوران کرونا

سلامت نیوز:عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: افراد دارای نقص سیستم ایمنی، سن بیش از ۶۰ سال و کمتر از ۱۰ سال و افرادی که دارای بیماری زمینه‌ای هستند، نباید جراحی زیبایی انجام دهند.


به گزارش سلامت نیوز، حمیدرضا فتحی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی درباره انجام جراحی‌های زیبایی در شرایط کرونایی کشور، اظهار داشت: از ۱۷ اردیبهشت سال جاری بر اساس ابلاغیه وزارت بهداشت و بر اساس کاهش شیب ابتلا به کرونا در کشور انجام جراحی‌های زیبایی در کشور بلامانع است اما پروتکل‌هایی در این زمینه در نظر گرفته شده که اجرای دقیق آن بسیار حائز اهمیت است.


وی درباره شروط انجام جراحی‌های زیبایی، افزود: بر اساس این پروتکل، افراد دارای نقص سیستم ایمنی، سن بالای ۶۰ سال و کمتر از ۱۰ سال و افرادی که دارای بیماری زمینه‌ای هستند و یا اینکه در ارتباط با فرد مبتلا به کرونا بوده‌اند و تست کرونای آنها مثبت یا مشکوک باشد، جراحی زیبایی نباید برای آنها انجام گیرد.


عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران بیان داشت: در صورتی که پروتکل‌های بهداشتی جهت انجام جراحی‌های زیبایی کاملاً رعایت شود، جراحی زیبایی مطلقاً خطری برای فرد مورد نظر نخواهد داشت؛ البته باید در نظر گرفت که انجام جراحی‌های زیبایی سنگین در شرایط کنونی بهتر است انجام نگیرد.


فتحی در پاسخ به این پرسش که «آیا جراحی بینی جزو جراحی‌های پیچیده زیبایی محسوب می‌شود؟»، گفت: خیر، جراحی بینی جراحی سنگین زیبایی نیست و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام این جراحی بلامانع است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.03717s, 19q