سخنگوی وزارت بهداشت :

علائم جدید بیماری کرونا در کودکان مشخص شد/ کمبود تخت‌های ICU مخصوص كودكان در كشور

۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۳:۱۳ - کد خبر: 295857
علائم جدید بیماری کرونا در کودکان مشخص شد/ کمبود تخت‌های ICU مخصوص كودكان در كشور

سلامت نیوز:سخنگوی وزارت بهداشت گفت: فعلا آمار دقيقی از ابتلای كودكان کرونایی در كشور نداریم اما مواردی از مرگ با تابلوی ديسترس تنفسی و سندروم التهابی چندسيستمی مشابه كاوازاكی گزارش شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از آنا،سیما سادات لاری ، با اشاره به افزایش تعداد کودکان مبتلا به ویروس کرونا در کشور اظهار کرد: در ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور، رقمی معادل ٢ درصد و كمتر برای ابتلای كودكان گزارش شده بود اما به تدريج آمار ابتلای اين گروه سنی افزايش يافت به طوری كه در آخرين وبينارهای بين المللی رقم ١٥ درصد هم مطرح شد.


وی در مورد اینکه آیا تعداد کودکان مبتلا به کرونا مشخص است یا خیر، افزود: فعلا آمار دقيقی از ابتلای كودكان کرونایی در كشور نداریم اما مواردی از مرگ با تابلوی ديسترس تنفسی و همین‌طور سندروم التهابی چند سيستمی (مشابه كاوازاكی ) و شوك در ايران گزارش شده که به نظر می‌ رسد در كودكان بدون بيماری زمينه‌ای هم موارد شديد رخ می‌دهد.


سخنگوی وزارت بهداشت بیان کرد: از طرفی محدود بودن تخت‌های آی‌‌سی‌‌یو كودكان در كشور نیز به مشكلات مديريت بیماری کرونا در كودكان دامن می‌زند.
لاری بیان کرد: نشانه‌هایی نظير علائم گوارشی و پوستی و تشنج كه مشابه ساير بيماری‌های شايع در اين سنين است باعث تاخير در تشخيص می‌شود كه خود شانس انتقال به بزرگسالان و سالمندان را افزايش می‌دهد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.66272s, 20q