روحانی:

کارمندانی که ماسک نزنند، غیبت می‌خورند/ از فردا استفاده از ماسک در مکان‌های سرپوشیده جمعی الزامی است

۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۳:۵۲ - کد خبر: 296094
کارمندانی که ماسک نزنند، غیبت می‌خورند/ از فردا استفاده از ماسک در مکان‌های سرپوشیده جمعی الزامی است

سلامت نیوز:کارمندانی که ماسک نزنند، غیبت می‌خورند/ از فردا استفاده از ماسک در مکان‌های سرپوشیده جمعی الزامی است


به گزارش سلامت نیوز به نقل از آنا،رئیس‌جمهور با اشاره به شیوع کرونا در کشور، گفت: اگر کارمندی در محیط کار ماسک نزد باید برای او غیبت منظور شده و به خانه برگردد.به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، حسن روحانی رئیس جمهور، در جلسه امروز ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا اظهار کرد: کسی نباید مبتلا شدن به ویروس کرونا را ننگ و عار بداند. این یک بیماری است و وظیفه شرعی ماست که به اطرافیان بگوییم که من به این بیماری مبتلا هستم.


وی با اشاره به اینکه در خوزستان علت اینکه این بیماری اوج گرفت، برای مراسم‌هایی بود که در عید فطر برگزار شد، تأکید کرد: ادارات دولتی اگر می‌خواهند خدمات ارائه دهند، مردم باید از ماسک استفاده کنند و اگر کسی از ماسک استفاده نکرد خدمت ارائه ندهند، این قانون باید ابلاغ شود.
رئیس‌جمهور تأکید کرد: اگر کارمندی در محیط کار ماسک نزد باید برای او غیبت زد و او را بازگرداند.


وی با بیان اینکه اگر آمادگی و مراعات مردم کاهش پیدا کند، کشور دچار گرفتاری می‌شود، تصریح کرد: باید به ادارات دولتی ابلاغ شود که ارائه خدمات منوط به ماسک زدن و رعایت پروتکل‌های بهداشتی باشد.


روحانی خاطرنشان کرد: برای عبور از شرایط سخت مبارزه با کرونا، باید خدمت دهنده و خدمت گیرنده اصول بهداشتی را مراعات کرده و در مکان های خدمت رسانی نیز این اصول بهداشتی به اجرا گذاشته شود.


رئیس جمهور رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک و عدم حضور در اجتماعات را برای مقابله با کرونا ضروری دانست و با درخواست مجدد از مردم برای همراهی و همکاری تاکید کرد: از فردا استفاده از ماسک در مکان های سرپوشیده جمعی، الزامی است.


روحانی با اشاره به اینکه کرونا رشد اقتصادی جهان را از ۲,۹ به منهای ۳ کاهش داده و ۸۱ درصد از ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون نفر نیروی کار در دنیا تحت تاثیر اثرات این بیماری قرار گرفته‌اند، گفت: جمهوری اسلامی ایران نیز مثل همه کشورهای دیگر دنیا از ابتدای شیوع کووید۱۹ شیوه‌های متعدد و متنوعی برای مقابله با آن در پیش گرفت که انصافاً در طراحی و اجرای این شیوه‌ها عملکرد بسیار مطلوب و قابل قبولی داشته‌ایم و همه بخش‌های کشور بویژه کادر درمانی تلاش ارزشمندی داشتند که از آنان با تواضع قدردانی می‌کنم.


وی با بیان اینکه نباید اجازه داد حساسیت مردم و احساس خطر آنان نسبت به بیماری کاهش یابد، گفت: ستادهای استانی مقابله با کرونا موظف شدند با بررسی شرایط نسبت به تعطیلی یا افزایش محدودیت‌ها تصمیم‌گیری کرده و با هماهنگی کمیته‌های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا، تصمیمات خود را اجرا کنند و چنانچه در این مسیر نیاز باشد از نیروی انتظامی و بسیج برای حسن اجرای تصمیمات کمک بگیرند و البته دولت نیز تمام تلاش خود را بکار گرفته تا با گسترش حداکثری خدمات دولت الکترونیک از مراجعات غیرضروری مردم به ادارات و دستگاه‌ها برای دریافت خدمات بکاهد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
12.43188s, 19q