علائم التهابی عفونت كرونا در كودكان

۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۰:۵۹ - کد خبر: 296137
علائم التهابی عفونت كرونا در كودكان

سلامت نیوز:یك فوق‌تخصص بیماری‌های عفونی كودكان با اشاره به علائم بیماری كرونا در كودكان، ‌گفت: كودكانی كه بین یك تا چهار هفته قبل، عفونت ویروسی كرونا را گرفته باشند، معمولا با علائمی مثل اسهال، كاهش هوشیاری و اختلال خون‌ریزی‌دهنده به مراكز درمانی مراجعه می‌كنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه جام جم ، دكتر ركسانا منصوری با بیان این‌كه در اسفندماه كودكان مبتلا به كووید-۱۹ علامت كمتری داشتند، افزود: از این رو تصور می‌شد كودكان به این بیماری مبتلا نمی‌شوند تا این‌كه اخیرا با فرم جدیدی از ابتلا به این بیماری در كودكان روبه‌رو شدیم؛ كودكان نه‌تنها به کرونا مبتلا می‌شوند، بلكه حتی می‌توانند ویروس را به دیگران هم انتقال دهند.

وی با اشاره به این‌كه كووید-۱۹ ویروسی است كه جدیدا شناخته شده، بیان كرد: تقریبا از فروردین‌ماه بود كه با فرم جدیدی از ابتلا به كرونا در كودكان آشنا شدیم كه شباهت‌هایی با بیماری كاوازاكی داشت و ما به آن التهاب بعد از عفونت می‌گوییم؛ بنابراین هم كودكان به این ویروس مبتلا می‌شوند و هم می‌توانند آن را به سایرین انتقال دهند.

یك فوق‌تخصص بیماری‌های عفونی كودكان با اشاره به علائم بیماری كرونا در كودكان، ‌گفت:كودكانی كه بین یك تا چهار هفته قبل، عفونت ویروسی كرونا را گرفته باشند، معمولا با علائمی مثل اسهال، كاهش هوشیاری و اختلال خون‌ریزی‌دهنده به مراكز درمانی مراجعه می‌كنند.

دكتر ركسانا منصوری با بیان این‌كه در اسفندماه كودكان مبتلا به كووید-۱۹ علامت كمتری داشتند، افزود:از این رو تصور می‌شد كودكان به این بیماری مبتلا نمی‌شوند تا این‌كه اخیرا با فرم جدیدی از ابتلا به این بیماری در كودكان روبه‌رو شدیم؛ كودكان نه‌تنها به کرونا مبتلا می‌شوند، بلكه حتی می‌توانند ویروس را به دیگران هم انتقال دهند.

وی با اشاره به این‌كه كووید-۱۹ ویروسی است كه جدیدا شناخته شده، بیان كرد:تقریبا از فروردین‌ماه بود كه با فرم جدیدی از ابتلا به كرونا در كودكان آشنا شدیم كه شباهت‌هایی با بیماری كاوازاكی داشت و ما به آن التهاب بعد از عفونت می‌گوییم؛ بنابراین هم كودكان به این ویروس مبتلا می‌شوند و هم می‌توانند آن را به سایرین انتقال دهند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.59724s, 19q