نایب رئیس انجمن داروسازان ایران مطرح کرد؛

همکاری ایران و هند در تولید مهم ترین داروی کرونا

۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۱۴:۲۵ - کد خبر: 297015
همکاری ایران و هند در تولید مهم ترین داروی کرونا

سلامت نیوز:نایب رئیس انجمن داروسازان ایران، در مورد روند تولید داروی «رمدسیویر» در داخل، توضیحاتی ارائه داد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، سید علی فاطمی، در گفتگوی اینستاگرامی با خبرنگار ما، به ارائه توضیحاتی در مورد تولید داروی «رمدسیویر» پرداخت و گفت: این دارو برای آن دسته از بیماران کرونایی که در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند و به دستگاه ونتیلاتور وصل هستند، استفاده می شود.
وی با اشاره به تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا برای داروی رمدسیویر، افزود: محققان به این نتیجه رسیده اند که این دارو می تواند عوارض کووید ۱۹ را کاهش دهد و در نتیجه همه به دنبال تهیه این دارو هستند.


فاطمی با عنوان این مطلب که داروی رمدسیویر ساخت آمریکا است، ادامه داد: در حال حاضر یک کمپانی هندی نیز توانسته ماده اولیه این دارو را تولید و دارو را تهیه کند.


وی با اشاره به همکاری کمپانی هندی با یک شرکت دارویی ایران برای تولید رمدسیویر، گفت: قیمت نمونه هندی این دارو یک چهارم مشابه رمدسیویر آمریکایی است.
نایب رئیس انجمن داروسازان ایران، با اشاره به کمبود این دارو در جهان و اینکه همه کشورهای دنبال تهیه رمدسیویر هستند، افزود: این دارو فقط برای موارد شدید بیماری تجویز می شود و این طور نیست که وارد داروخانه ها شود.
وی با اشاره به پیشرفت صنعت دارویی هند در جهان، گفت: کیفیت دارویی که قرار است با همکاری کمپانی هندی در ایران تولید شود، هیچ تفاوتی با مشابه آمریکایی ندارد.
فاطمی افزود: رمدسیویر هندی توسط سازمان غذا و داروی کشورمان مورد بررسی قرار گرفته و به تایید رسیده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.53234s, 19q