والدین با کودکان مبتلا به کرونا چگونه برخورد کنند؟

۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۱:۱۱ - کد خبر: 298124
والدین با کودکان مبتلا به کرونا چگونه برخورد کنند؟

سلامت نیوز: فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان گفت: کودکان مبتلا به کرونا باید از اثرات مخرب این بیماری آگاه شده و در صورت افزایش اختلال اضطراب آنها از روانپزشکان بهره گیرند.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، مهشید رابطیان درباره چگونگی برخورد والدین با کودکان مبتلا به کرونا اظهار داشت: کودکان و نوجوانان در صورت ابتلا به این ویروس باید با اثرات بیماری بر دیگران آشنا شوند. به عبارت دیگر علل دوری از دوستان و نزدیکان و قرنطینه خانگی باید با زبان ساده برای آنان توضیح داده شود.


وی ادامه داد: همچنین اضطراب و تنش والدین در برخورد با فرزندان باید کنترل شود؛ گاه ویروس کرونا در کودکان با علائم بالینی همراه نمی‌شود، اما اضطراب و نگرانی پدر و مادر بر فرزندان اثرگذار و سبب بروز اضطراب در کودک می‌شود.


این متخصص اعصاب و روان خاطرنشان کرد: در برخی کودکان اما بیماری‌های زمینه‌ای، اختلالات


رابطیان افزود: گاه نیز قرنطینه خانگی، شست وشوی مداوم دست‌ها، اضطراب و نگرانی پدر و مادر، ابتلا به ویروس کرونا بدون علائم بالینی کودک و نوجوان را دچار کم‌خوابی، بی‌قراری، خشونت و پرخاشگری و بی‌حوصلگی می‌کند؛ سطح اضطراب این کودکان نیز عمدتا افزایش یافته و نیازمند مداخلات روان‌پزشکی است.


به گفته این فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان، ویروس کرونا به عنوان یک بیماری ناشناخته گاه بر مغز نیز اثرگذار و سطح اضطراب آدمی را افزایش می‌دهد.
رابطیان همچنین با اشاره به اختلال اضطراب بیماری ادامه داد: مشاهده بیماران در بیمارستان‌ها و مراکز درمان از طریق تلویزیون و ابتلا دوستان و نزدیکان نیز می‌تواند سبب اضطراب، افسردگی و وسواس‌های شدید شود که این آسیب‌ها هم به طور حتم نیازمند معالجه و درمان است.


وی یادآور شد: در حال حاضر با تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی، هنری، ورزشی و قرنطینه خانگی استفاده کودکان و نوجوانان از کامپیوتر و تلویزیون افزایش یافته است؛ این کودکان باید توسط والدین با برعهده‌گیری برخی تکالیف و مسئولیت‌ها نظیر آشپزی و... از استفاده افراطی اینترنت و فضای مجازی و تلویزیون دور شوند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.92253s, 19q