کرونا اعمال زیبایی را کاهش داد

۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۲:۱۵ - کد خبر: 299367
کرونا اعمال زیبایی را کاهش داد

سلامت نیوز:همزمان با شروع بیماری کرونا انجام عمل‌های غیر ضروری از جمله جراحی‌های زیبایی کاهش یافت.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، بابک نیکومرام با اشاره به آغاز اعمال زیبایی از هفته پیش با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور گفت: انجام جراحی زیبایی برای افراد دارای بیماری زمینه‌ای و مشکل قلبی ریسک خطر بالایی دارد.


به گزارش انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران، وی اظهار داشت: پیش از انجام جراحی پلاستیک و زیبایی، وضعیت سلامت فرد به صورت کامل رصد می‌شود و افرادی که بیماری زمینه‌ای خاص و مشکلات قلبی و عروقی نداشته باشد به صورت کنترل شده جراحی در صورت نیاز برایشان انجام می‌گیرد.


نایب رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی با اشاره به اینکه کاندیداهای جراحی زیبایی در کشور سنین مختلف بین ۱۸ تا ۶۵ سال دارند، ادامه داد:مجوز انجام جراحی‌های پلاستیک و زیبایی از هفته پیش توسط وزارت بهداشت صادر شد البته این موضوع با رعایت پروتکل های خاص بهداشتی صورت می‌گیرد.


نیکومرام اضافه کرد: بیشترین اعمال زیبایی در کشورهایی مانند آمریکا، برزیل و آمریکای جنوبی انجام می‌گیرد و در میان کشورهای منطقه ایران بالاترین آمار جراحی های پلاستیک و زیبایی را پس از ترکیه دارد و ایران دارای ۳۳۰ جراح پلاستیک است که در منطقه خاورمیانه بیشترین آمار جراحان در این زمینه به خود اختصاص داده است.


وی تاکید کرد: افراد باید برای انجام جراحی‌های زیبایی حتماً به پزشکان حاذق و دوره دیده مراجعه کنند چراکه در غیر این صورت جراحی زیبایی می‌تواند عوارض برگشت ناپذیر را برای آنها به همراه داشته باشد البته ناگفته نماند که هر نوع جراحی دارای عارضه است ولی پزشکان تلاش می‌کنند که میزان آن را به حداقل ممکن برساند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.03708s, 19q