امان از سردردهای قاعدگی

۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۰:۴۹ - کد خبر: 299579
امان از سردردهای قاعدگی

سلامت نیوز:ما خانم‌ها وقتی سطح استروژن و پروژسترون بدن‌مان نوسان پیدا می‌كند، مستعد سردرد می‌شویم. سردردهایی كه حوالی قاعدگی بروز می‌كنند، ممكن است ناشی از سندرم پیشاقاعدگی (PMS) یا میگرن قاعدگی باشد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه جام جم ،ناشی از میگرن قاعدگی معمولا پیش از قاعدگی، در طول قاعدگی یا پس از آن بروز می‌كند. این نوع سردردها احتمال دارد در طول تخمك‌گذاری هم سروكله‌شان پیدا شود. بسیاری از مبتلایان به سردردهای میگرنی‌ می‌گویند قاعدگی از عواملی محركی است كه موجب سردردشان می‌شود. علائم میگرن قاعدگی می‌تواند همان باشد كه در سایر انواع سردردهای میگرنی شاهدیم. اما گویا سردردهایی كه حوالی قاعدگی بروز می‌كند، احتمالا همراه با اختلالات حسی نیستند.

البته، برخی افراد ممكن است قبل از میگرن قاعدگی، در میدان دیدشان فلاش‌های نوری ببینند یا در دست‌ها و صورت‌شان احساس مورمور كنند. سایر علائم میگرن قاعدگی عبارتند از حساسیت به نورهای روشن، حساسیت به صدا، احساس درد تپنده در یك سمت از سر، تهوع و استفراغ.اما سردردهای ناشی از سندرم پیشاقاعدگی معمولا پیش از آغاز قاعدگی بروز می‌كند.

سندرم پیشاقاعدگی (PMS) به مجموعه‌ای از علائم گفته می‌شود كه بسیاری از خانم‌ها در سنین باروری، پیش از آغاز خونریزی‌های ماهیانه‌شان تجربه می‌كنند؛ علائمی كه اغلب یك تا دو هفته پیش از خونریزی پدیدار می‌شوند.

علائم پیش‌قاعدگی خیلی متنوع‌اند؛ از بیشتر شدن اشتها به غذا و ایجاد تورم در سینه‌ها گرفته تا اختلالات خواب و نوسانات خلقی.سردردهای مرتبط با قاعدگی زمانی نگران‌كننده می‌شود كه احساس كنید زندگی روزمره‌تان سخت تحت‌تأثیر قرار گرفته است. نحوه درمان هم بسته به‌ شدت و نوع علائم می‌تواند متفاوت باشد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.06972s, 19q