کاهش کیفیت هوای پایتخت طی امروز

۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۲:۴۲ - کد خبر: 299854
کاهش کیفیت هوای پایتخت طی امروز

سلامت نیوز:براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز (۲۶ شهریور ماه) افزایش غلظت ذرات معلق و آلاینده «ازن» طی روز پیش‌بینی می‌شود بنابراین برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، بنابر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا در نخستین ساعات امروز (۲۶ شهریور ماه) با کاهش تندی باد و افزایش ترافیک صبحگاهی در برخی مناطق پرتردد افزایش غلظت ذرات معلق باعث کاهش کیفیت هوا و برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس می شود.

با حاکمیت جو آرام و کاهش تندی باد طی روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نخواهد شد. همچنین با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» غلظت این آلاینده در ساعات بعدازظهر افزایش پیدا خواهد کرد. هرچند نسبت به روز گذشته از میزان کمتری برخوردار خواهد بود.
در شامگاه با افزایش ترافیک بر غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزوده می‌شود و احتمال می‌رود کیفیت هوا در پاره‌ای از مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.


با افزایش نسبی تندی باد در نخستین ساعات فردا (۲۷ شهریور ماه) تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته می‌شود و برقراری وضعیت قابل‌ قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.به‌تدریج طی روز از تندی باد کاسته می‌شود که باعث تجمع آلاینده‌ها و به‌تبع آن کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق خواهد شد. در اواخر وقت فردا (۲۷ شهریور ماه) نیز با عدم وزش باد مؤثر و تجمع آلاینده‌ها برقراری وضعیت نامطلوب کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت پیش‌بینی می‌شود.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون » با میانگین ۸۷ بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۵ است‌ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.99919s, 19q