دندان‌های آسیای انتهای فك كودكان شیری نیست

۱۳۹۰/۰۶/۱۲ - ۱۳:۲۱ - کد خبر: 32549
سلامت نیوز : رئیس انجمن دندانپزشكی كودكان ایران گفت: به دلیل اینكه آخرین دندان آسیا تنها یك‌بار در عمر افراد رویش می‌كند خانواده‌ها دندان‌های آسیای انتهای فك كودكان را با دندان‌های شیری اشتباه نگیرند.
 
مجتبی وحید گلپایگانی در گفت‌وگو با فارس؛ اظهار داشت: دندان كرسی اول شیری كودكان در 14 تا 18 ماهگی رشد می‌كند و در نهایت در سن 10 تا 11 سالگی این دندان‌های شیری می‌افتد و دندان آسیای كوچك دائمی اول رشد می‌كند.

وی افزود: دندان آسیای كرسی شیری دوم نیز در 2 تا 3 سالگی رشد می‌كند و در نهایت در سن 12 سالگی می‌افتد و دندان آسیایی كوچك دائمی دوم رشد می‌كند.

گلپایگانی تصریح كرد: ولی برخلاف تصور خانواده‌ها دندان بزرگ آسیای در انتهای 2 طرف فك پایین و بالا كه 4 دندان می‌شود در سن 6 سالگی رشد می‌كند كه قبل از دندان كرسی كوچك اول شیری و دندان آسیایی كوچك دائمی دوم رشد می‌كند و به دلیل اینكه انتهایی‌ترین دندان آسیا فقط یك‌بار در عمر افراد رویش می‌كند خانواده دندان‌های آسیای انتهای فك كودكان را با دندان‌های شیری اشتباه نگیرند.

وی خاطر نشان كرد: اهمیت این نوع دندان‌ها بسیار زیاد است و نباید با دندان‌های شیری اشتباه شود زیرا فقط یك بار در عمر افراد این نوع دندان‌ها رشد می‌كند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.1586s, 18q