تشنج، پرخاشگری، تهوع و بی خوابی از علائم اعتیاد به ترامادول است

۱۳۹۰/۱۰/۲۸ - ۱۲:۳۱ - کد خبر: 40844
سلامت نیوز: به گزارش باشگاه خبرنگاران ، دکتر ده نبی مدیر غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: با توجه به شیوع مصرف دارو شبه مخدر ترامادول به خصوص در جوانان و گسترش عوارض سوء آن بویژه تشنج، پرخاشگری، تهوع و بی خوابی که نشان دهنده اعتیاد به ترامادول است، تأکید کرد: از استفاده خودسرانه این دارو به دلیل ایجاد تمایل به مصرف مجدد آن جداً خودداری شود.

وی افزود: مصرف همزمان ترامادول با تریاک یا الکل و همچنین داروهای آرام بخش نظیر دیازپام و اگزازپام بسیار خطرناک است و سبب افت شدید عملکرد مغز و کاهش تنفس می شود.

دکتر ده نبی در ادامه بیان داشت: مدیریت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی سبزوار اقدام به افزایش سطح آگاهی مردم و مسئولان نسبت به عوارض جدی مصرف این دارو کرده و مصرف این دارو و توزیع آن در سطح داروخانه های شهرستان را به صورت سهمیه بندی و تحت نظارت و تحویل آن در قبال نسخه پزشک دانست.

وی در پایان گفت: عدم رعایت موارد فوق پیگرد قانونی دارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.41702s, 18q