هشدار يك متخصص پزشكي ورزشي به ورزشكاران؛

استفاده غیرمجاز از مکمل‌ها موجب بروز صفات زنانه در مردان می‌شود

۱۳۹۰/۱۱/۱۸ - ۱۷:۱۸ - کد خبر: 42235
سلامت نیوز: یک متخصص پزشکی ورزشی در کرمانشاه تاکید دارد: استفاده غیرمجاز از مکمل‌ها ایجاد صفات زنانه در مردان را به همراه دارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا دکتر بهزاد حیدر پور ، اظهار داشت: امروزه استفاده بی‌رویه از داروهای مکمل در سالن‌های ورزشی تهدیدی جدی برای سلامت ورزشکاران به حساب می‌آید که یکی از مهمترین آنها ایجاد صفات زنانه در مردان است.

وی افزود: این پودرها و داروها که بعضا انرژی زا نیز هستند به طور بی‌رویه مصرف شده و آسیب های فراوانی را برای افراد به دنبال دارند.

وی گفت: از جمله مهمترین این عوارض می توان به جوش‌های چركی دردناك در بدن، طاسی، صفات زنانه، عقیم شدن مردان، مشكلات كبدی، افسردگی و اضطراب اشاره نمود.

حیدرپور همچنین پرخاشگری را یکی دیگر از عوارض ناخواسته این مواد بیان كرد که خود پیامد های ناگواری را در پی دارد.

دکتر حیدر پور در خاتمه اظهار داشت: توصیه ما استفاده متعادل و تحت نظر پزشک بوده تا عوارض این مواد به حداقل رسیده و ورزشکاران دچار مشکلات جدی در آینده نشوند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.53934s, 19q