مصرف سیاه‌دانه فشار خون را تنظیم می‌کند

۱۳۹۰/۱۱/۳۰ - ۱۵:۱۱ - کد خبر: 42906
سلامت نیوز: یک محقق طب اسلامی گفت: مصرف سیاه‌دانه رطوبت و تری را از بدن خارج می‌کند و برای کسانی که دچار سینوزیت هستند، بسیار مفید بوده همچنین در تنظیم فشارخون و رفع پروستات خوش‌خیم مؤثر است.

سیدمحمدابراهیم ابراهیمی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: سیاه‌دانه دارای طبیعت گرم و خشک است و در طب سنتی کاربرد فراوان دارد.

 وی گفت: مصرف سیاه‌دانه برای تنظیم فشارخون، رفع پروستات خوش‌خیم، رفع تری و رطوبت بدن مفید است؛ طبق تحقیقی که در آمریکا درباره خواص سیاه‌دانه انجام شد، بیش از هزار ماده ضدسرطانی در سیاه‌دانه یافت شد.

این محقق طب اسلامی اضافه کرد: مصرف سیاه‌دانه برای افرادی که سکته کرده‌اند، بسیار مفید است همچنین از بروز سکته در افراد پیشگیری می‌کند.

ابراهیمی بیان داشت: مصرف سیاه‌دانه برای کسانی که در بدنشان تومورهای خوش‌خیم بروز پیدا می‌کند تا حدی می‌تواند مانع از بروز تومورهای خوش‌خیم شود.

وی عنوان کرد: مالیدن روغن سیاه‌دانه به سر مانع از ریزش مو می‌شود و رشد موها را افزایش می‌دهد همچنین ماساژ صورت با روغن سیاه‌دانه می‌تواند موجب شفافیت و بهبود پوست صورت شود و روغن سیاه‌دانه سیاهی زیرچشم را از بین می‌برد.

این محقق طب اسلامی تصریح کرد: مصرف سیاه‌دانه رطوبت و تری را از بدن خارج می‌کند و برای کسانی که دچار سینوزیت هستند، بسیار مفید است. این افراد می‌توانند 21 عدد سیاه‌دانه را در مقداری آب به مدت 12 ساعت خیس کرده و به وسیله قطره چکان چند قطره از آب آن را وارد بینی کنند که این کار سینوزیت را از بین می‌برد.

ابراهیمی عنوان کرد: افرادی که دارای طبیعت گرم و خشک هستند، بیش از 21 عدد سیاهدانه در روز مصرف نکنند زیرا موجب افزایش گرمی بدنشان می‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.54148s, 18q