از اختلالات آلت جنسی مردانه چه می دانید؟

۱۳۹۱/۰۲/۲۲ - ۱۱:۳۱ - کد خبر: 48182
سلامت نیوز: آلت تناسلی مردانه یکی از ساختمانهای خارجی از سیستم تولید مثل در جنس نر است.

آلت تناسلی ۳ قسمت دارد: ریشه(بن) ، که چسبیده به دیواره شکم است، بدنه یا محور، و سر آلت ، که انتهای آن مخروطی شکل است (سر). مدخل پیش آب راه ، لوله ای که منی و ادرار را منتقل میکند ، در نوک سر آلت قرار دارد.

چه اختلالاتی تاثیر بر آلت میگذارند؟

نغوظ دائم Priapism

بیماری Peyronie” s

التهاب پوست سر آلتBalanitis

فیموز و پارا فیموز Phimosis and paraphimosis

سرطان آلت تناسلی

آلت تناسلی مردانه یکی از ساختمانهای خارجی از سیستم تولید مثل در جنس نر است. آلت تناسلی ۳ قسمت دارد: ریشه(بن) ، که چسبیده به دیواره شکم است، بدنه یا محور، و سر آلت ، که انتهای آن مخروطی شکل است (سر). مدخل پیش آب راه ، لوله ای که منی و ادرار را منتقل میکند ، در نوک سر آلت قرار دارد.

بدنه آلت استوانه ای شکل است و از  ۳ لوله حفره ای تشکیل شده است. این حفره ها از بافت مخصوص اسفنجی شکل قابل راست شدن (شق )تشکیل شده است. این بافت تشکیل شده از هزاران غار بزرگ که با خون پر شده وقتی که مرد از نظر جنسی تحریک می شود. وقتی که آلت از خون پر میشود ، آن سفت و راست میشود، که اجازه به نفوذ در خلال تماس جنسی میدهد. پوست آلت شل و کشدار است تا بتواند خود را همسان با اندازه آلت در زمان یک سیخ شدن کند.

منی ، که حاوی اسپرم( سلول های تولید مثل مردانه) است، از ته آلت بیرون رانده میشود وقتی که مرد به اوج جنسی (ارگاسم) میرسد. اختلالات آلت میتواند تاثیر بر عمل جنسی و زایایی مرد بگذارد.

چه اختلالاتی تاثیر بر آلت میگذارند؟


برخی از اختلالاتی که تاثیر بر آلت تناسلی میگذارند عبارتند از:


نغوظ دائم Priapism

Priapism یک بیماری مزمن است ، که در آن آلت تناسلی اغلب به صورت دردناکی به مدت چندین ساعت تا چندین روز به صورت سیخ شده باقی می ماند. سیخ شدن در نغوظ دائم در ارتباط با فعالیت جنسی نیست و به وسیله اوج لذت جنسی بر طرف نمیشود. علل شایع نغوظ دائم عبارتند از:

-  سو ء مصرف الکل یا مواد مخدر( بخصوص کوکائین)

-  اغلب داروها شامل، برخی ضد افسردگی ها و داروهای ضد فشار خون.

-   مشکلات نخاعی

-  صدمه به ناحیه تناسلی

-  بیهوشی(هوش بری)

-   درمان تزریقی آلت( درمانی برای ناتوانی جنسی عدم سیخ شدن)

-  بیماریهای خونی، شامل سرطان خون(لوسمی) و بیماری خونی داسی شکلSickel cell

درمان برای نغوظ دائم مهم است، چون سیخ بودن چهارساعت یابیشتر به ناتوانی جنسی منجر می شود .هدف از درمان رها کردن از حالت سیخ شدن و حفظ عمل آلت است. در اغلب موارد، درمان در برگیرنده تخلیه خون به وسیله استفاده از نیدل که در کناره آلت قرار می گیرد می باشد. داروهایی که کمک به چروکیده شدن عروق خونی میکنند، و در نتیجه موجب کاهش جریان خون به آلت می شوند، همچنین ممکن است استفاده شوند. در موارد نادر، برای جلوگیری از صدمه دائم به آلت تناسلی جراحی ممکن است لازم باشد. درمان هر بیماری زمینه ای یا مشکل سو ء مصرف از ماده در پیشگیری از نغوظ دائم مهم است.

بیماری Peyronie” s


این بیماری وضعیتی است که در آن یک پلاک یا توده سخت در آلت شکل می گیرد. پلاک ممکن است در قسمت بالی آلت ( شایعتر) یا در کناره آلت در لایه هایی که حاوی بافت سیخ شونده است شکل می گیرد. شروع پلاک معمولا به صورت ناحیه ای موضعی از التهاب و ورم است، و میتواند به فیبروز  منجر شود که خاصیت ارتجاعی آلت را در ناحیه درگیر کاهش می دهد.

این بیماری اغلب در شکل ملایم آن اتفاق می افتد که بدون درمان در ۶ تا ۱۵ ماه بهبود می یابد.در این موارد، مشکل از مرحله التهاب جلوتر نمیرود. در موارد شدید، بیماری می تواند برای سالها ادامه یابد. پلاک های سخت شده قابلیت انعطاف را کاهش می دهد، موجب درد و فشار به آلت در خم شدن و یا کمانی شدن در خلال سیخ شدن آلت میگردد.

بعلاوه خم شدن آلت، بیماری Peyronies میتواند علت دردهای عمومی به همان اندازه سیخ شدن دردناک آلت باشد. همچنین میتواند موجب پریشانی روحی، و در نتیجه تاثیر بر تمایل مرد و توانایی برای عمل جنسی  بگذارد.

علت دقیق این بیماری روشن نیست. مواردی که به سرعت ایجاد میگردند، کمتر طول میکشند و اغلب اوقات بدون درمان از بین میروند و اغلب به علت صدمه و ضربه که موجب خونریزی در بافت آلت می شود ایجاد میگردد. برخی از موارد بیماری Peyronies ، هرچند که به آهستگی شکل میگیرند، آنقدر شدید هستند که نیاز به درمان جراحی دارند. دیگر علل ممکن بیماری Peyronies عبارتند از:

- واسکولیت(التهاب رگها). این یک نوع التهاب عروق خونی و لنفاوی است. این التهاب میتواند منجر به تشکیل بافت جای زخمscar شود.

-  اختلالات بافت پیوندی. به گفته انسیتو ملی سلامت ، حدود ۳۰% از مردان با بیماری Peyronie همچنین می توانند دچار اختلالات دیگری که تاثیر بر بافت پیوندی در قسمت های دیگر بدن داشته باشد شوند. این اختلالات عموما موجب کلفت شدن یا سخت شدن بافت پیوندی میگردد. بافت پیوندی یک بافت ویژه است مانند غضروف، استخوان و پوست که کار آن حمایت از دیگر بافت های بدن است.

-  ارثی. برخی مطالعات نشان دهنده این است که افرادی که فامیل با بیمار Peyronies هستند در خطر بیشتری برای توسعه بیماری هستند.

چون نشان بیماری Peyronies اغلب بدون درمان جمع و ناپدید می شود، بیشتر پزشکان پیشنهاد انتظار برای ۱ تا ۲ سال یا بیشتر قبل از قصد به اصلاح توسط جراحی میکنند. در خیلی از موارد، جراحی نتایج مثبتی میدهد. ولی چون عوارض میتواند اتفاق افتد، و خیلی از مشکلات همراه  با بیماری Peyronies است(برای مثال، کوتاه شدن آلت تناسلی) به وسیله جراحی تصحیح نمی شود، اغلب پزشکان ترجیح به انجام جراحی فقط برای مردان با آلت کمانی که شدید باشد دارند که تماس جنسی را غیر ممکن می سازد.

دو شیوه جراحی برای درمان بیماری Peyronies   استفاده میشود. در یک روش پلاک ها برداشته میشود و به دنبال آن تکه ای از پوست یا مواد ساخته شده (پیوند پوست) گذاشته میشود. با تکنیک دوم ، جراح بافت کناره آلت را در عکس قضیه برداشته و تاثیر خمیدگی را برطرف میکند.اولین روش میتواند قسمتی از عمل سیخ شدن ، بخصوص سفتی آن را از دست بدهد. دومین روش، مشهور به شیوه Nesbit  ، موجب کوتاهی آلت در حالت سیخ شده میگردد.

درمانهای غیر جراحی برای بیماری peyronies شامل استفاده از واکیوم و تزریق دارو مستقیما به داخل پلاک در تلاش برای نرم کردن ناحیه درگیر، که موجب کاهش درد و تصحیح کجی آلت میگردد.

التهاب پوست سر آلتBalanitis


Balanitis التهاب پوست پوشاننده سر آلت است. وضعیتی مشابه به نام balanoposthitis ، که سر و پوست جلویی سر آلت ملتهب می شود. نشانه های balanitis شامل قرمزی، خارش، بثورات جلدی، درد و ترشح بدبو است.

بالنیت اغلب در مردان و پسران که ختنه(برداشتن پوست جلویی به وسیله جراحی) نشده ، و دارای بهداشت پایین می باشند اتفاق می افتد.التهاب میتواند اتفاق افتد اگر پوست حساس زیر پوست ختنه گاه به صورت منظم شسته نشود و عرق ، مواد زائد طبیعی، پوست مرده و باکتری در زیر پوست ختنه گاه جمع شده و موجب تحریک گردد. وجود پوست تنگ ممکن است تمیز کردن این ناحیه را مشکل کند و منجر به تحریک به وسیله موادی که بوی بد می دهند (smegma) که میتوانند در زیر پوست ختنه گاه تجمع یابند شود.

دیگر علل شامل:

- درماتیت/ آلرژی. درماتیت التهاب پوست است، که اغلب به وسیله یک ماده تحریک کننده یا حساسیت تماسی ایجاد میگردد. حساسیت به مواد شیمیایی در اغلب محصولات- مانند صابون ها، پاک کننده ها، عطرها و اسپرم کش ها- میتواند ایجاد یک واکنش حساسیتی شامل تحریک، خارش و بثورات جلدی کند.

-  عفونت. عفونت با قارچ کاندیدا البیکانس(thrush) میتواند ایجاد خارش و بثورات جلدی پر از لکه کند. اغلب بیماریهای منتقله از طریق جنسی- شامل سوزاک، تبخال و سفلیس میتواند تولید نشانه های بالینیت کند.

بعلاوه ، مردان با دیابت( بیماری قند خون) در خطر بیشتری برای بالینیت هستند. قند موجود در ادرار که در زیر پوست ختنه گاه می ماند محیط مساعد برای رشد باکتری است.

التهاب مزمن سر آلت و پوست ختنه گاه میتواند منجر به جای زخم شده، و در نتیجه علت تنگی پوست ختنه گاه( فیموز یا تنگی غلاف) و تنگی مجرای پیش آبراه (لوله ای که ادرار را از مثانه تخلیه میکند) شود.التهاب همچنین منجر به تورم پوست ختنه گاه شده، که میتواند منجر به صدمه به آلت شود.

درمان بالینیت بستگی به علل زمینه ای دارد. اگر عفونتی موجود است، درمان شامل یک آنتی بیوتیک مناسب یا داروهای ضد قارچ خواهد بود. در موارد شدید یا مزمن التهاب، ختنه باید توصیه گردد.

استفاده از اقدامات بهداشتی مناسب میتواند کمک به پیشگیری از بالینیت در آینده کند. بعلاوه، مهم است که از صابون های قوی یا مواد شیمیایی، بخصوص آنهایی که شناخته شده هستند که موجب واکنش پوستی میگردند استفاده نکنید.

فیموز و پارا فیموز Phimosis and paraphimosis


فیموز وضعیتی است که در آن پوست ختنه گاه آلت آنقدر تنگ است که به عقب بر نمیگردد( دور کردن از سر آلت) که سر آلت نمایان شود. پارا فیموز زمانی اتفاق می افتد که پوست ختنه گاه، که یکبار به عقب کشیده شده، را نتوان به محل اصلی آن باز گرداند.

فیموز ، اغلب در بچه ها دیده میشود، ممکن است در زمان تولد وجود داشته باشد. آن همچنین میتواند به وسیله یک عفونت ، یا به وسیله بافت پیوندی که در نتیجه یک التهاب یا التهاب مزمن شکل میگیرد ایجاد میگردد. دیگر علت فیموز بالینیت است، که منجر به جای زخم و تنگی پوست ختنه گاه میشود. توجه بی درنگ پزشکی لازم است اگر وضعیت موجب مشکل شدن یا غیر ممکن شدن ادرار کردن شود.

پارا فیموز یک اورژانس پزشکی است که در صورتی که درمان نشود میتواند منجر به عوارض وخیم شود. پارا فیموز ممکن است بعد از یک نغوظ یا فعالیت جنسی(در افراد ختنه نشده) ، یا در نتیجه صدمه به سر آلت ایجاد شود. با پارا فیموز، پوست ختنه گاه پشت لبه سر آلت تناسلی گیر می افتد. اگر این وضعیت طولانی شود، موجب درد و تورم شده، و جریان خون را به آلت مختل میکند. در نهایت ، کمبود جریان خون می تواند منجر به مرگ بافت(گانگرین) ، شده و قطع آلت لازم باشد.

درمان فیموز ممکن است شامل کشیدن ملایم پوست ختنه گاه به مرور زمان باشد.اغلب اوقات، میتوان با مالیدن دارو به آلت پوست ختنه گاه را سست کرد. ختنه(برداشتن پوست ختنه گاه به وسیله جراحی)، اغلب برای درمان فیموز استفاده میگردد. شیوه دیگر جراحی، موسوم به Preputioplasty ، که در آن پوست ختنه گاه از سر آلت جدا می شود. در این شیوه پوست ختنه گاه باقی گذاشته میشود و صدمه کمتری نسبت به ختنه دارد.

درمان پارا فیموز تمرکز بر کاهش ورم سر آلت و پوست ختنه گاه دارد. گذاشتن یخ ممکن است کمک به کاهش ورم، در همان حالی که با فشار به سر آلت خون و مایع را به بیرون میرانیم. اگر این اقدامات در کاهش ورم و بازگشت پوست ختنه گاه به وضعیت طبیعی مفید واقع نشد، تزریق دارو برای کمک به تخلیه آلت تناسلی ممکن است لازم باشد. در موارد وخیم، یک جراح برای رها سازی  ممکن است بریدگی های کوچکی بر پوست ختنه گاه ایجاد کند. ختنه همچنین به عنوان یک درمان برای پارافیموز ممکن است استفاده شود.

سرطان آلت تناسلی

یک شکل نادر سرطان، سرطان آلت تناسلی وقتی اتفاق می افتد که سلول های غیر طبیعی در آلت تناسلی تقسیم و رشد غیر قابل کنترلی دارند اتفاق می افتد. اغلب تومورهای خوش خیم (غیر سرطانی) ممکن است پیشرفت کرده و سرطانی شوند.

علت دقیق سرطان آلت تناسلی شناخته شده نیست، ولی عوامل خطر معینی برای بیماری وجود دارد. یک عامل خطر هر چیزی است که شانس فرد را برای بیماری زیاد میکند . عوامل خطر برای سرطان آلت تناسلی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

- ختنه. مردانی که در زمان تولد ختنه نشوند شانس بیشتری برای گرفتن سرطان آلت تناسلی دارند.

- عفونت با ویروس پاپیلومای انسانی(HPV) . HPVs گروهی از بیش از ۷۰ نوع از ویروس ها هستند که موجب زگیل(papillomas) میشوند. اغلب گونه های HPVs میتوانند دستگاه تولید مثل و ناحیه مقعد را در گیر کنند. این گونه های HPVs از فردی به فرد دیگر در زمان تماس جنسی انتقال می یابد.

- سیگار کشیدن. سیگار کشیدن بدن را در معرض مواد شیمیایی سرطان زای زیادی قرار می دهد که فراتر از ریه تاثیر میگذارد.

- Smegma .ترشحات روغنی میتواند در زیر پوست ختنه گاه تجمع یابد. نتیجه یک ماده سفت، بدبو موسوم به Smegma است. آلت زمانی که کاملا تمیز نشود، وجود Smegma میتواند علت تحریک و التهاب باشد.

-  فیموز. این وضعیتی است که در آن پوست ختنه گاه تنگ شده و مشکل میتوان آنرا به عقب کشید.

- درمان پسوریاسیس. بیماری پوستی پسوریاسیس برخی اوقات با ترکیبی از داروها و در معرض نور فرابنفش درمان می شوند.

-  سن. اغلب موارد سرطان آلت تناسلی در مردان بالای ۵۰ سال اتفاق می افتد.

نشانه های سرطان آلت تناسلی شامل گوشت زیادی یا زخم های روی آلت است، ترشحات غیر طبیعی از آلت تناسلی و خونریزی نیز از آن جمله است. جراحی برای برداشتن سرطان شایعترین درمان سرطان آلت تناسلی است. پزشک ممکن است از روش های جراحی زیر برای خلاصی از سرطان استفاده کند:

- برداشتن موضعی وسیع. برداشتن بافت سرطانی و مقداری از بافت طبیعی در اطراف آن.

- جراحی میکروسکوپی. جراحی است که در آن سرطان همراه با مقدار بسیار ناچیزی تا آنجا که ممکن است از بافت طبیعی برداشته میشود. در خلال این جراحی، دکتر از میکروسکوپی برای نگاه کردن به محوطه سرطانی برای اینکه مطمئن شود بافت سرطانی برداشته شده استفاده میکند.

- جراحی لیزر. از پرتو های باریک نور برای برداشتن سلول های سرطانی استفاده میشود.

- ختنه. جراحی است که در آن پوست ختنه گاه برداشته میشود.

- قطع آلت تناسلی(Penectomy) . جراحی است که در آن آلت تناسلی برداشته میشود. این شایعترین و موثر ترین درمان سرطان آلت تناسلی است. در عمل جراحی جزئی Partial از آلت تناسلی قسمتی از آلت تناسلی برداشته میشود. در عمل جراحی کامل قطع آلت تناسلی تمامی  آلت برداشته می شود.غدد لنفاوی در کشاله ران نیز ممکن است در خلال جراحی برداشته شوند.

اشعه درمانی (رادیوتراپی)، که از پرتو های با انرژی زیاد برای حمله به سرطان استفاده میشود ، و شیمی درمانی، که از داروها برای کشتن سرطان استفاده میکنند، انتخاب های دیگری هستند.

منبع: آموزش مسائل جنسی
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
امین
32ساله هستم ازبچگی چندسوراخ روی تنه التم قسمت ختنگاه وجودداردکه هرازچندگاه ماده سفیدپنیری شکل ازون خارج میشودخواهشاعلت ودرمان رابرایم شرح دهیدممنون
حسین
باسلام فرد 25 ساله هستم ک به تازگی متوجه شده ام ک لوله ای ک بین الت تناسلی و بیضه ها وجود دارد متورم شده و سفت شده غالبا با درد همراه هست ک راه رفتن را برایم مشکل میکند خواستم علت این حالت را بپرسم؟؟؟؟
ایا ب زور زدن زیادی یا پوشیدن لباس تنگ یا ب تمییز نکردن الت تناسلی برمیگرده یا مشکل چیز دیگری
است؟؟؟

ممنون از شما
عباسی
باسلام.من30 سالم چند هفته ای دانه های مثل جوش داخل رگ روی آلتم وجود داره که حرکت کرده وبه دور کلاهک جمع شده ،لطفابگیدعلتش چیست وچکارباید انجام بدم وبه کجامراجعه کنم!??ممنون
محمد علی
سلام من17سالمه یه مشکلی برام پیش امده اینکه وسط التم ورم عجیبی کرده اگه میشه کمکم کنین این مشکلو رفع کنم
امیرحسین
منم 17 سالمه و همین مشکل امروز برام پیش اومده و واقعا نمیدونم چیکار کنم(قسمت محور التم ورم کرده)
سجاد
سلام.
من 23 سالمه متاسفانه خودارضایی انجام میدادم تا اینکه یه روزی رگ های التم برجسته شدن الان هم وقتی التم در حال انقباض یا استراحت هست انگار ورم کرده یعنی اون قسمتی که پیش نوک الت قرار داره و شبیه حلقه هست ورم کرده ولی احساس درد و سوزش ندارم. خواستم ببینم این طبیعیه ایا برطرف میشه یا خیر ؟
علیرضا
سلام من امروز توپ به التم خورد ودرد گرفت اما بعد درد کم شد ودیگه هم صاف نشده و هرکاری که میکنم سیخ نمیشه لطفا کمک کنید
اندرو
با سلام خدمت جناب دکتر

در صورت قطع کامل آلت تناسلی (البته بدون برداشته شدن بیضه ها) آیا میل جنسی هنوز باقی است ؟ و چند درصد ؟
از شما جناب دکتر تقاضامندم راهنمایی بفرمایید
با تشکر
رامين
سلام آقاي دكتر
امروز بعد از خود ارضايي آلتم باد كرده چه بايد بكنم لطفا راهنماييم كنيد ؟؟
محمد جواد
سلام آقای دکتر
من از حدود دو سه ماه پیش یک چیز نقطه مانند کوچک که تقریبا مشکی هست بر روی محل ختنه گاه مشاهده می کنم و بدون درد است
من یک نوجوان 16 ساله هستم و تازه به سن بلوغ رسیدم (حدودا یکسال)
از یکی از دوستام که پرسیدم گفت اون هم داره اما من باید مطمئن شم
یک سری واسه معاینه پیش دکتر تناسلی رفتم و دکتر گفت چیزی نیسته حالا نمیدونم این رو دیده یا نه؟من که با چشمم اون رو راحت میبینم.
لطفا بگید خودش از بین میره یا نه؟
ختنه هم شدم سیگار نمیکشم و هیچ عفونت و هیچی هم نداره حتی زخم هم نمیشه
ناشناس
ببخشید اقای دکتر یه سوال داشتم التم کمی زاوی داره فک کنم در حد سی درجه افسردگی گرفتم که ایا برای رابطه ی جنسی مشکلی ایجاد میکنه ترو خدا راهنماییم کنین و راه درمانشو بههم بگین.خیلی ممنون میشم
جواد
سلام اقای دکتر
من زیر پوست التم دانه های سفیدی مثل جوش ظاهر شدن که وقتی پوست التمو میمالونم سفت هستش مثل ساچمه ریز ، الان فکر کنم نزدیک یک سال شاید باشه اما اولا کم بودن اما یکی دو ماه هستش زیاد دیده میشه ، درد هم نمیکنه ، من 26 دارم ، میخواستم بدونم چه جوری خوب میشه ، بعدم به چه دکتری باید مراجعه کنم ، بعدشم روی التم کمی مو در امده شاید ده تا لاخ ، برای اینکه در نیاد باید چکار کنم ، اگه بیشتر شد مشکلی وجود داره یا طبیعی هستش ، ممنون میشم راهنمایی کنید
نیما
سلام جناب...
من روی خود بدنه آلتم و زیر کلاهک آلتم دون دون شده.
باید برای درمان چکار کنم؟
ممنون.
حمید
سلام

بیش از 6 ماه است که دیواره آلت تناسلیم زخم شده است (زخم آن خیلی کوچک بود و حدس می زنم که با ناخن زخم شده است). مدتی رابطه نداشتم و زخم آن بسته شد اما بلافاصله بعد از رابطه دویاره دهن باز کرد و هر بار بعد از رابطه می سوزد. الان سه نقطه زخم است. اگر ممکن است من را راهنمایی نمایید.

با تشکر
حمید
مجید
سلام در خوابگاه عمومی نشسته بودم که یکی از افراد حاضر به من حمله ور شد و کل مجموعه آلت مرا می کشید و فشار میداد بطوریکه بعد از جدا کردن فرد مزبور هم آلت وهم زیر شکمم درد میکرد والان هم بعد ار چند روز درد داره مضافا اینکه زیر شکمم بعضی وقت تیر میکشه و بیقراره سوالم اینه احتمال مبتلا به سرطان دارم یا مشکلی مرا تهدید میکنه یا نه و اینکه چه باید بکنم . ممنون میشم راهنمایی کنید
محمود
سلام آقای دکتر ،
حدود یک هفته ای هست که زیر کلاهک آلتم یک غده نسبتا کوچک و ریز بوجود اومده . و خیلی هم سفت هست . این امر وقتی که یک روز صبح از خواب بیدار شدم و آلتم در حالت نعوظ بود اتفاق افتاد ، ممنون میشم علتش رو بهم بگین ، و آیا باید به دکتر مراجعه کنم ؟
محمد
سلام
کناره های آلت من شکل های دون دون ریز وجود داره(زیاد) که منو نگران کرده اونا چی هستن
ممنون
مملی
برا منم اونجوریه و باعث میشه زود ارضا شم ی پمادی داروی گیاهیی چیزی بگید باشرم ,ریختن عرق از داروخونه بگیریم بزنیم سرش
جون هرکی دوس دارید نگید به پزشک مراجعه کنید (ینی از فوش بدتره)
ی پماد برلی از بین بردن این دون دونیا
ممنون
سلام آقای دکتر
حدود سه ماه پیش دفع شن خیلی ریز رو داشتم.بعد از اون ماجرا آلتم تقریبا حس نداره
البته به حالت نعوظ میره راحت (و لی زودتر از قدیما بر میگرده) اما سر آلتم حسی نداره
دوبار به متخصص اورولوژی مراجعه کردم میگن وضعیتش عادیه اما... :( لطفا راهنمایی کنید
مجید
سلام آقای دکتر چند ماهی هست ازدواج کردم ازون موقع تاحالا چند وقت یکبار آلتم جوشای زیر پوستی میزنه درد کمی هم داره بعدشم خودش خوب میشه در ضمن آلتم سفیدکم هم میزنه.خواهش میکنم کمکم کنید خیلی نگرانم
احمد
سلام،اقا دکتر
من 29 سالمه،اسپرمم در موقع امدن خیلی زیاد سفت و به شکل دانه های سفت سفت به شکل برنج خارج میشه،علتش چیه لطفا؟
تبریز ح
با سلام خدمت آفای دکتر
من هم ٱلتم زیاد سفت نمیشه اگرهم بشه زود میخوابه چندوقته اینطورشده تقریبا یکی دو ساله ایجوری شده.تو حالت خوابیده زود به انزال میرسم.واقعا این مساله عذابم میده خواهشا راهنمایی کنی/دیگه از زندگی خسته شدم...
mohammad
سلام اقایه دکتر من پسرم ۲۰سالشه والتش درحالت شق تقریبا چسبیده به شکم است ایا مشکلی دارد
م ش
با سلام ببخشيد من پسرمو ختنه كردم الان ده روزه حلقه نيوفتاده
ولي دور الت مي چرخه و خودشو ول كرده لطفا بفرماييد به چه صورت ميشه حلقه رو در بايريم
علی
سلام آقای دکتر
برادر من 30 سالشه ،آلتش راست نمی شه،تمام آزمایشهایش هم درسته و مشکلی نداره کمی هم مشکل ذهنی ذاره و از مسائل زناشویی سر ذر نمیاره
زن هم گرفتیم واسش طلاق گرفت سر همین برنامه
دستم به دامنتون چه کار می تونم براش بکنم
به اندازه کافی مشکلات داره نمی خوام اینجا هم مشکل داشته باشه

ازدواج کر
سیامک
من هم همین مشکل را دارم؟ راهنمایی میخواهم 52 سالم هستش از نظر زهنی هم سالم هستم ولی دو ماه که دچار این مشکل شدم.
میثم
با سلام.
پوست آلت من خشک و نازکه و بعضی وقتا دست زدن بهش از تیغ زدنش بیشتر اذیت داره.چند سالی هست اینجوری شدم. علتش هم استفاده زیاد از مواد شوینده بوده .توی سن بلوغ ادم نمیفهمه داره چه بلایی سر خودش میاره.به هر حال. اگر امکانش هست واسه تجدید و احیای دوباره پوست یه پماد معرفی کنید یا دارویی معرفی کنید که بشه درستش کرد در ضمن من 25 سالمه. جدیدا از پماد های ترمیم کننده پوست هیدرودرم استفاده میکنم اما زیاد تاثیری نداشته با تشکر
mohsen
سلام آقای دکتر من چند وقتی هست که التم در حالت خواب بی حس و کرخت شده و حس بدی بهم دست میده . دلیلش چیه استاد ؟
poya
سلام آقای دکتر وقتتون بخیر من مدتی است که آلت تناسلیم در ناحیه ختنه گاهم ورم کرده است مدتی پیش رفتم پیش پزشک عمومی او به من یک پماد و 4 آمپول حساسیت وعفونت داد و مقداری قرص پس از استفاده از این دارو ها بهبود پیدا کردم اما دوباره پس از مدتی دوباره ورم کرد اما در یک روز بسیار متورم و در روز دیگر کمی متورم میشود زمانی که برای اولین بار متورم شد در یک شب انجام شد و من واقعا متعجب شدم زمانی که منطقه متورم شده را فشار میدهم درد خیلی کمی دارد و نه ماده ای ترشح میشود نه خونی ادرار میکنم در ضمن من 19 سال سن دارم لطفا راهنماییم کنید ممنون
ح ر ر
سلام آقای دکتر من مدتی است روی آلتم تعداد زیادی دون هایی شبیه زگیل یا جوش زیر پوستی در اومده ونگرانم کرده لطفا کمکم کنید دراین مورد ممنون
اشکان
با سلام
چند وقتیه در خط ختنه گاهم سوراخی ایجاد شده و از اون سوراخ موادی خارج میشه.میخواستم بدونم مشکل از چیه.ممنون
محمدجواد
منظورتون چیه؟
یعنی خارج میشه بعد کنده میشه یا شما می کنید؟
زیر آلت یا روی آلت؟
واسه من از زیر خارج میشد و من میکندم البته یه چند ماهی طول میکشه تا در بیاد اما نکنی هم چیزی نمیشه.فکر نکنم مشکلی باشه اما من یکی هم روی آلت دارم که مانند یک نقطه کوچک در محل ختنه گاهه البته اونم فکر نکنم مشکل باشه اما باید مطمئن شم
متين
سلام منم اينجورم خدايي يكي راهنماييم كنه...خيلي نگرانم..
ح.ج
با عرض سلام و خسته نباشید من از کوتاهی الت رنج میبرم به طوری که در حالت نعوظ 10سانت می‌باشد وقسمتی که برای ختنه کردن بخیه شده جای بخیه هامانند یک لوله سوراخ مانده است وبا فشار دادن آن موادی به بیرون میاید حال میخواستم بدانم این موضوع طبیعی است لطفا مرا راهنمایی کنید
حسین
سلام آقای دکتر؛
پسر 24 ساله و مجرد هستم:
1) روی قسمت هایی از محل ختنه گاهم حفره هایی وجود داره که درون اون موکوس جمع میشه، بهترین راه درمان چیست؟
2) قسمتی از پوست محل ختنه گاهم که تیره رنگ شده است دچار پارگی شده و در زیر این پوست نیز رگی وجود دارد که داخل آن موکوس جمع میشود، درمان مشابه با مورد اول را دارد؟ آیا پوست اضافه است که به خوبی ختنه نشده؟
3) آلتم به طور کلی در هنگام نعوظ به سمت بالا گرایش دارد به طوری که به سختی و احساس درد به سمت پایین و مستقیم می آید، آیا در نزدیکی مشکل ایجاد می کند؟
با سپاس از توجه شما.
عباسی
سلام آقای دکتر طول آلت تناسلیم 12 سانت است.برای افزایش سایز چه روشی وجود دارد؟
محسن
سلام
من 32 سالمه ، ازدواج کردم . التم از حد معمول بزرگتره (25 سانتیمتر) و همسرم توانایی نزدیکی با منو نداره . این طبیعیه ؟ مشکل از منه یا همسرم ؟
لطفا راهنمایی کنید.
amir
سلام آقای دکتر ،آلت من خیلی سریع بلند میشود و طی دست دان با دوستانم ،باعث جنوب شدنم میشود ، برای اینکه آلتم کمتر بلند شود چکار کنم ؟
اميد
تقريبا يك سال بيش از كرم مؤ بر استفاده كردم بعد هز بار اول دجار حساسيت شده و زخم هايي روي اله تناسليم بيدا شده لطفا همكاري نماييد
سلام آقای دکتر من رگ روی آلتم بزرگ یعنی آمده بالا و پر خونه می خواستم علتشو بدانم ؟
saied
سلام دکتر من چند ماهی هست متوجه تغییر شکل بیضه چپم هستم احساس میکنم یه رگ کلفت بیضه چپمو گرفته البته 1یا 2هفته ایی درد و حساس بودن بیضه ام رو داشتم اما الان ندارم اما رگ رو با دستم احساس میکنم ایا واریکوسل است سن من 21 سالمو و شدیدا خود ارضاییم دارم در روز 3بار میشه مشکلم چیه؟,دکتر جان من وقتی بیضه هام جمع میشن هم اندازه هستن اما در حالت شل بیضه چپم زیاد بزرگه نسبت به راستم مشکلم چیه لطفا کامل راهنماییم کنید خداخیرتون بده.
احمدرضا
باسلام دو هفته ایست التم بلند میشود ولی 50 درصد لطفا راهنماییم کنید
فرزاد
سلام.وقت بخیر.من مدتی است که تناسب اندام کار میکنم.در مدت 8 ماه تعداد 25 عدد تستسترون 250 و 12 عدد ناندرلون تزریق کردم. الان حس می کنم که آلتم کوتاه تر شده ضمن اینکه دیگه میل جنسی خیلی کم دادرم. و همچنین خیلی دیر ارضا میشم. در ضمن 4 ماه هست که دیگه اصلا هیچ آمپولی تزریق نکردم. خواهش میکنم راهنماییم کنید. ممنون
احمد.اميني
ba salam.aghay doktor..man 36/5-37saleh hastam.ama alatam 3-4 santehkochikeh-hich tahreki nmisham-enzal ham nmisham khile der be zor shayad-aya rah darman ya daroee hast jahat darmanam -mojaradam age bekham ezdevaj konam aya moshkelee khaham dasht..inkeh aghim basham ya natonam erza besham ya erza onam...komakam konid lotfan in moshkelo chetor hal ya onvan konam....ba tashakor
محمد
سلام آقای دکتر من هم ٱلتم زیاد سفت نمیشه اگرهم بشه زود میخوابه چندوقته اینطورشده تقریبا یک سال.زودهم به انزال میرسم.واقعا این مساله عذابم میده خواهشا راهنمایی کنید
اسفند
باسلام اقای دکتر مدت 6ماهی هست که الت من از کمر خمیده شده البته زمان سیخ شدن که باعث مشکلاتی در زندگی روزمره ام شده. ازنظر روحی افسرده شدم وزمان نزدیکی کردن کمی درد وبه سختی انجام می گیرد واعتماد بنفسم را از دست دادهم ایا این همان بیماری(پیرونیرز) می باشد چه اقدامی باید انجام بدهم کمکم کنید لطفا؟
نفيسه
باسلام و خسته نباشيد
آلت تناسلي نامزد من جه در حالت عادي جه نعوظ ب سمت بالاست،مثل اينكه مدلش اينجوري هست (ولي درحالت عادي كوجيك هست اما سرش به سمت بالاست در موقع نعوظ هم بزرك شده به سمت بالاست كه وقتي ميخوابن روي شكمشون هست)اما من هرجي عكس آلت ديدم همه به سمت بايين و افتاده و شل هستند،درحالت نعوظ هم مستقيم هست!!!
آيا همسرمن مشكلي داره؟يا مدل آلتش اين جوري هست؟آيا همجين مدل آلتي ك به سمت بالا باشه وجود داره؟
لطفا جواب رو به ميلم ارسال كنيد
باتشكر
reza
یاسلام0جناب آقای دکترمدتی است بعد ازبلوغ دانه های سفیدرنگی برروی آلتم ظاهرشده.خواهش مندم هرچه سریع تربه سوالم پاسخ بدین.باتشکر
erfan
سلام آقای دکتر من بر روی سر آلتم دون دون های سفیدی در آمده است علتش چیست؟ وچه جوری خوب میشود؟
محمد
برای بزرگ کردن الت چیکار کنم سایز ۱۱ سانت است ممنون
سامان اسکندری
سلام خسته نباشید الت من وقتی ارضه میشم ورم میکند و خوب راست و سفت نمیشه لطفا راهنمایی کنید ممنون
حسین
سلام خسته نباشی جناب اقای دکتر
چند ساله ورم بدون دردی در قسمت چب ناحیه فتخ
دارم اوایل درد داشتم دلیلش فشارناشی ازورزش سنگین بود اما الان گاهی اوقات احساس بی حسی در ان ناحیه دارم
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
ضمنا روم نمیشه برم دکتر لطفا کمککنید
محمد ش
سلام اقای دکتر سر الت من از دور حلقه ختنه گاه ملتهب شد بطوریکه این التهاب مانند براق شدن قسمتی از پوست الت و سپس کم کم زیاد شدن ان شد و پیشروی کرد به پزشک مراجعه کردم پماد clotrimazole وپماد triamcinolone بهمراه 3 عدد امپول ضد حساسیت بمن دادند تا وقتی مصرف میکنم خوبم ولی پس از قطع مصرف حدود 15 روز بعد دوباره کم کم بیماریم برمیگرده در ضمن کمی درد و خارش هم دارم بعلاوه سوزش ادرار لطفا راهنمایی کنید با تشکر
ehsan
سلام اقای دکتر در الت تناسلیم زیر ختنگاه دونه های سفید رنگ داره که خیلی وقته از موقع بلوغ در ناحیه زیر الت وجود داشت بدون درد لطفا جواب بدید خیلی نگرانم
آکو
سلام اقای دکترحلقه دور سر الت تناسلیم ورم کرده یه کم هم اطراف ان درد دارد دلیلش چه میتونه باشه
امیرمحمد
سلام آقای دکتر هاشمی
من مدتی هست که متوجه شدم روی آلت تناسلی (و نه بیضه) در قسمت ختنه گاه که رگهایی وجود دارند, در قسمتهایی از این رگها ورم های نقطه ای وجود داره. گویی که دانه های کوچکی زیر پوست هست. ولی وقتی خوب معاینه میکنم . میبینم انگار دانه ای وجود نداره و به احتمال زیاد خود بدنه ی رگ هست که به صورت نقطه ای متورم شده. البته بازم مطمئن نیستم ولی مطمئن هستم که هر چی هست روی بدنه ی رگ هاست. البته اونم فقط در قسمتی که دست با اون تماس داره. یعنی رگ سمت راست ِ بدنه الت. جایی که رگ به زیر آلت میپیچه و اونجا تعداد زیادی رگ های کوچک دیگه هم هست.
من قبلا چنین چیزی مشاهده نمیکردم. از وقتی ازدواج کردم و آمیزش مهبلی با همسرم داشتم متوجه این امر شدم. یعنی حدود دو سه هفته بعد از اولین آمیزش.
البته اصلا مطمئن نیستم این به این علت باشه . ولی قبلا چون آمیزش کامل نداشتم , این مسئله توجهم رو جلب کرده.
البته خودم این احتمال رو میدم که شاید به دلیل زیاد شدن فعالیت جنسی, و تحریک آلت بوسیله دست این مسئله پیش اومده . چون قبلا تا این حد فعالیت جنسی نداشتم.

حالا سوالم اینه که با توجه به اینکه این مسئله در بیضه ها نیست و در حالت عادی هم هیچ درد و مورد غیر عادی ای وجود نداره که نشانه سرطان یا چیز دیگه ی نگران کننده ای باشه, آیا نشانه ی خاصی هست؟

آیا نوعی بیماری خاص هست؟
آیا خودش رفع میشه ؟

ممنون
jamshid
با تشکر از مقله خوب وروشنگرانه پیشنهاد میگردد به علل ابتلا به بیماری وبیان اثرات وعلائم ان بیشتر پرداخته شود.
آرش
سلام آقای دکتر من سر آلتم خیلی حساسه و موقع راه رفتن به شورت یا شلوار کشیده میشه و واقعا عصبی میشم. بنظر شما راه درمان چیه؟ و اگه پوست روی آلت را موقع ختنه بر نمیداشتن این مشکل بوجود نمیومد حالا آقای دکتر بنظر شما آیا روشی هست که پوست آلت کش بیاد و بتونه سر آلت را زمانی که در حالت نعوظ نیست بپوشونه؟
ممنون
امین
سلام اقای دکتر
من نوک التم بسیار حساسه و با پوشیدن شلوار زود تحریک میشم و همین باعث شده که اعتماد بنفسم رو از دست بدم خواهش میکنم بگید مشکل من چیه و درمانش چیه در ضمن من متاهل هستم و دوست ندارم ازقدرت جنسی ام کم بشه فقط میخوام با اراده باشم.
آرش هما
سلام آقای دکتر من سر آلتم خیلی حساسه و موقع راه رفتن به شورت یا شلوار کشیده میشه و واقعا عصبی میشم. بنظر شما راه درمان چیه؟ و اگه پوست روی آلت را موقع ختنه بر نمیداشتن این مشکل بوجود نمیومد حالا آقای دکتر بنظر شما آیا روشی هست که پوست آلت کش بیاد و بتونه سر آلت را زمانی که در حالت نعوظ نیست بپوشونه؟
ممنون
سجاد
سلام و خسته نباشید به شما آقای دکتر،سال جدید پیشاپیش مبارک باشه،من 21سالمه،5سال گرفتار استمناء بودم،الان وقتی با تحریک به نعوظ میرسم رگ زیر آلتم وجود نداره،ولی وقتی بعد بیدار شدن یا دست زدن به آلت به نعوظ میرسم رگ زیر آلتم رو میتونم لمس کنم،اگه مشکلی دارم راهنماییم کنید ممنون.
0.75536s, 70q