بانك ايده سلامت در كشور ايجاد مي‌شود

۱۳۸۶/۰۴/۱۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5041
بانك ايده سلامت در كشور ايجاد مي‌شود

علي اصغر هدايتي، رئيس جهاد دانشگاهي علوم پزشكي شهيد بهشتي در گفتگو با فارس، با اعلام اين خبر افزود: نظام سلامت كشور ما با مشكلات زيادي مواجه است كه بي توجهي به آنها يكي از عوامل مهم توسعه نيافتگي است به همين علت، اواخر سال 84 به فكر ايجاد اتاق فكر سلامت در دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي در وزارت بهداشت افتاديم تا با استفاده از نظرات مختلف بتوانيم براي پيدا كردن راه حل اين مشكلات همفكري كنيم.
وي ادامه داد: سلامت در جهان امروز فقط نبودن بيماري نيست بلكه ابعاد فردي، اجتماعي، رواني و معنوي دارد به همين علت برنامه ريزي و چاره انديشي در اين مقوله نيازمند همفكري بين بخشي است.
وي گفت: اتاق فكر سلامت براي ايجاد همفكري جمعي در اين زمينه 4 ماموريت را براي خود تعريف كرده كه فرهنگ سازي براي تفكر جمعي قبل از تصميم گيري و عمل در حوزه سلامت، ترويج تفكر بين بخشي با حضور صاحبنظران حوزه پزشكي و حوزه هاي اجتماعي و فرهنگي، ترويج فرهنگ كار تيمي و بين بخشي و ارائه راهكار براي حل مشكلات نظام سلامت است و سند اتاق فكر سلامت نيز بر اين اساس تدوين شده است.
وي اضافه كرد: تاكنون 70 جلسه اتاق فكر سلامت با حضور متخصصان حوزه‌هاي مختلف برگزار شده است كه اولين گزارش آن مكتوب شده است، در ادامه اين برنامه‌ها نيز امسال همايش سلامت و توسعه پايدار را با همكاري شهرداري تهران، وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي برگزار مي‌كنيم.
هدايتي گفت: اقدام مهم اتاق فكر سلامت، در سال جاري ايجاد بانك ايده سلامت است كه مقدمات آن فراهم شده و به زودي راه‌اندازي مي‌شود، براي ارتباط همه علاقه‌مندان با اين بانك نيز، تلفن گويا و سايت اينترنتي بانك ايده سلامت به زودي اعلام مي‌شود.
به گفته وي شعار "جامعه‌اي سالم با سرمايه‌گذاري در فرهنگ سلامت" براي فعاليتهاي اتاق فكر و بانك ايده سلامت در سال 86 تعيين شده است.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload