برخي وظايف بخش سلامت، قابل واگذاري به بخش خصوصي نيست

۱۳۸۶/۰۴/۱۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 5167
برخي وظايف بخش سلامت، قابل واگذاري به بخش خصوصي نيست

دكتر حسن امين لو در حاشيه مراسم كلنگ زني بزرگترين واحد توليد كيسه خون ايران در بنيس در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ايسنا افزود: بخش سلامت با دارا بودن ويژگي بينا بيني از يك طرف وظايف حاكميتي داشته و از طرف ديگر وظايف اقتصادي دارد.

وي با اشاره به طرح لايحه اصل 44 قانون اساسي در صحن علني مجلس و درگير بودن تمام حوزه‌ها با سرنوشت اين لايحه تصريح كرد: تلاش وزارت بهداشت بر اين است كه تصويب قانون به نحوي باشد كه هر دو جنبه فوق را داشته باشد.


وي با تاكيد بر عجولانه نبودن واگذاري در قالب اين لايحه خاطرنشان كرد: استفاده از بخش خصوصي براي اعتلا و تقويت بخش سلامت لازم است اما در عين حال بايد وظايف حاكميتي اين بخش محفوظ بماند.

معاون امور مجلس وزارت بهداشت در ادامه با قدرداني از نمايندگان مجلس در تصويب طرح تعرفه گذاري خدمت پرستاري، اين موضوع را يكي از خواست‌هاي ديرينه جامعه پرستاران دانست و اظهار اميدواري كرد: با عملياتي شدن اين قانون، پرستاران با دلگرمي بيشتر به ايفاي وظايف خطير خود بپردازند.

دكتر امين لو همچنين تصويب لايحه حمايت از شير مادران و اجراي آن را باعث تقويت روحي نوزادان و افزايش ارتباط عاطفي ميان مادران و كودكان خواند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.28283s, 19q