درصد بالايي از طلاق‌ها ناشي از ارتباطات نامناسب جنسي است

۱۳۸۶/۰۵/۱۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6003
درصد بالايي از طلاق‌ها ناشي از ارتباطات نامناسب جنسي است

دكتر "عفت السادات مرقاتي خوئي" متخصص رفتار شناسي جنسي از استراليا در حاشيه سمينار اختلالات جنسي در گفت و گو با  ايرنا گفت در ايران آمار دقيقي وجود ندارد ولي برخي از تحقيقات انجام شده نشان‌دهنده مي‌دهد كه ريشه اصلي درصد بسيار بالايي از طلاقها به مشكلات و اختلالات جنسي مربوط مي‌شود.

وي گفت برخي باورهاي اشتباه كه در اين خصوص وجود دارد باعث شده كه بسياري از افراد، مشكلات و اختلالاتي كه با آن مواجه هستند را بيان نكنند حتي اگر اين موضوع به از هم پاشيدن زندگي آنها بيانجامد.

دكتر خوئي يادآور شد وجود برخي مشكلات فرهنگي، اجتماعي و روانپزشكي كه در زمينه اختلالات جنسي وجود دارد باعث شده اطلاعات مردم در اين خصوص بسيار اندك باشد و بسياري از مردم ندانند در صورت وجود چنين مشكلاتي به كجا بايد مراجعه كرد.

در سمينار بررسي اختلالات جنسي كه روز پنجشنبه در تهران تشكيل شد، اين كارشناس با تاكيد بر آموزش‌هاي مرتبط در كلاس‌هاي مشاوره‌اي پيش از ازدواج گفت مي‌توان با آگاهي دادن به مردم و راه‌اندازي كلينيك‌هاي مشاوره‌هاي جنسي تا حدي از اين مشكلات كاست.

يكي از اين مراكز، مركز مشاوره جهت بررسي اختلالات عملكرد جنسي است كه با حضور روانپزشكان و متخصصان رفتار شناسي جنسي به افراد مشاوره مي‌دهد.

براي كسب اطلاعات بيشتر مي‌توان با شماره ‪ ۲۲۸۳۵۰۲۰‬تماس گرفت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.32292s, 19q