ایبوبروفن خطر ابتلا به سرطان مثانه را کاهش می‌دهد

۱۳۹۱/۰۸/۱۹ - ۱۶:۳۷ - کد خبر: 60132
سلامت نیوز: متخصصان علوم پزشکی آمریکا در یک مطالعه جدید دریافته‌اند که مصرف داروی مسکن «ایبوبروفن» با کاهش خطر ابتلا به سرطان مثانه مرتبط است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، این مطالعه روی گروهی از مبتلایان به سرطان مثانه در ایالت شمالی نیوانگلند آمریکا انجام گرفته است.

متخصصان آمریکایی می‌گویند: آمار نشان می‌دهد که نرخ ابتلا به سرطان مثانه و مرگ و میر ناشی از آن در این ایالت آمریکایی نسبتا بالا است.

کارشناسان علوم پزشکی مرکز سرطان «نوریس کوتون» و دانشکده پزشکی «گیسل» در دانشگاه «دارتموت» در این مطالعه روی 1171 شرکت‌کننده که به تازگی به سرطان مثانه مبتلا شده بودند و 1418 فرد سالم آزمایش کردند.

به گزارش یونایتدپرس، این کارشناسان همچنین روی 39 ژن مرتبط با سوخت و ساز گروهی از ترکیبات دارویی موسوم به NSAID بررسی کرده و به طور خاص، گروه جدیدی از این ترکیبات تحت عنوان «بازدارنده‌های COX-2» نظیر داروی سلکوکسیب را مورد آزمایش قرار دادند.

نتایج این آزمایشات که در مجله بین‌المللی سرطان به چاپ رسیده حاکیست، مصرف مداوم داروهای مسکن غیرانتخابی و غیر آسپیرینی به ویژه ایبوبروفن در درازمدت می‌تواند خطر ابتلا به سرطان مثانه را کاهش دهد.

این کارشناسان در عین حال تایید کردند که برای دسترسی به نتایج قطعی‌تر و تجویز این دارو برای افراد مستعد، انجام آزمایشات بیشتر الزامی است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.75417s, 20q