با ارائه خدمات اجتماعي به کودکان خياباني ،آسيب هاي اجتماعي را کاهش دهيم

۱۳۹۱/۱۲/۰۵ - ۱۲:۴۹ - کد خبر: 68121
سلامت نیوز : معاون اجتماعي سازمان بهزيستي با اشاره به تغيير رويکرد جمع آوري کودکان خياباني به سمت رويکرد حمايتي به برنامه صبح و زندگي راديو سلامت گفت :ما بنا داريم با ارائه خدمات اجتماعي به کودکان خياباني آسيب هاي اجتماعي را در کشور کاهش دهيم.

به گزارش روابط عمومي راديو سلامت دکتر محمد نفريه افزود:آن دسته از کودکاني که داراي پدر و مادري هستند که در نقش نان آور خانه مورد سوئ استفاده قرار مي گيرند از سوي سازمان بهزيستي حمايت خواهند شد.

وي افزود:براي اين دسته از کودکان مراکز گذري ايجاد خواهد شد که ضمن خدمات روانشناسي آنها را آماده خروج از وضعيت فعلي خواهد کرد.
به گفته دکتر نفريه مراکز گذري ارائه خدمات اجتماعي در کليه شهر هاي کشور ايجاد خواهد شد که در حال حاضر در 5 استان کشو راز جمله تهران خراسان رضوي همدان اجرا يآزمايشي آن آغاز شده است.

معاون اجتماعي سازمان بهزيستي همچنين به ديگر طرح حمايتي اين سازمان از کودکان خياباني اشاره کرد و گفت:بنا داريم در شهر هاي فرستنده کودکان خياباني به تهران نيز پايگاه هاي اجتماعي داير کنيم تا با استقرار اين پايگاه ها از ورود کودکان خياباني به شهر هاي بزرگ جلوگيري شود.

دکتر نفريه افزود:درپايگاههاي اجتماعي بر خلاف مراکز گذري خانواده ها مورد حمايت قرار مي گيرند به طوري که در نظر است با اعطاي وام تحصيلي به خانواده ها از احتمال تبديل کودکان اين خانواده ها به کودک خياباني جلوگيري شود.

به گفته وي تا کنون 110 پايگاه اجتماعي در کشور ايجاد شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
مهتاب
با سلام
آیا برای درخواسته کمک برای کودکی که در خیابان مشغول کار است، مرکزی وجود دارد که با آن تماس بگیریم؟ با چه شماره ای؟
13.31207s, 21q