احترام به حقوق اعضای خانواده

۱۳۹۲/۰۱/۲۸ - ۱۲:۰۸ - کد خبر: 71552

سلامت نیوز : یک آدم متشخص در خانه به حقوق دیگر اعضای خانواده احترام می گذارد. تلویزیون، رادیو، روشنایی خانه، سیستم سرمایش و گرمایش و ... جزو اموال عمومی منزل به حساب می آید. بدین معنا که تمام اعضای خانواده از این امکانات سهمی دارند و نسبت به هر کدام دارای حق و حقوق خاصی هستند. نکته حائز اهمیت این است که قد و قامت، سن ، جنسیت و ... تاثیری در برخورداری از این حق ندارد. بله، والدین حق دارند فرزندان را به سبب مقطع سنی یا جنسیت شان از دیدن برخی برنامه ها منع کنند، لیکن داشتن دلیل منطقی از ضروریات این ممنوعیت است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خراسان ؛ یک آدم متشخص هیچ گاه به خود اجازه نمی دهد برنامه کارتون - پویانمایی - را که بچه در حال دیدن آن است قطع کند و - برای مثال - شبکه ای را که در حال پخش اخبار است، انتخاب کند. از سوی دیگر بچه ها نیز باید بدانند که تلویزیون فقط متعلق به آن ها نیست و آن ها ساعت های خاصی اجازه دارند پای برنامه های خاص خودشان بنشینند.

بهترین شیوه، تدوین قانونی عمومی است که همه اعضای خانواده آن را پذیرفته باشند. مثلا اگر در خانه ای قانون این است که هنگام صرف غذا تلویزیون خاموش باشد، فرقی نکند که برنامه مورد علاقه چه کسی در حال پخش است و طبق قرار در ساعت ناهار تلویزیون خاموش بشود. البته پرواضح است که هر کدام از اعضای خانه می توانند اجازه دهند عضو دیگری بدون زور و خشونت از حق آن ها برای دیدن برنامه مورد علاقه اش استفاده کند.

مثال:

برادر بزرگ تر: آقارضا! می دونم که این کارتون رو دوست داری، ولی امکان داره من چند دقیقه اخبار ورزشی رو ببینم؟ آخه نتیجه مسابقه فوتبال رو قرار اعلام کنه ...

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.49116s, 18q