ویتامین "D"در بهبود بیماران قلبی موثر است

۱۳۹۲/۰۶/۰۳ - ۱۳:۱۹ - کد خبر: 81074

سلامت نیوز : یک متخصص قلب و عروق با اشاره به اینکه ویتامین D تاثیر بسزایی در بهبود بیماران قلبی دارد، اذعان کرد: یکی از منابع ویتامین D نورخورشید، رژیم غذایی مناسب و مکمل‌­های غذایی هستند.

دکتر محمد جعفرنژاد در گفت و­گو با ایسنا ، گفت: یکی از مهم ترین عوامل مرگ و میر که بیشتر در بین زنان رخ می‌دهد بیماری‌های قلبی یا همان سکته قلبی است.

جعفرنژاد با اشاره به اینکه درد قفسه سینه یکی از علائم حمله قلبی است، افزود: فرد ممکن است احساس فشردگی و سنگینی در قفسه سینه کند که این درد می­‌تواند در هر جایی از قفسه سینه باشد.

وی ادامه داد: از دیگر علائم این بیماری شامل درد معده، عرق سرد، تنگی نفس، تهوع، سرگیجه، دیابت، احساس سبکی سر است که با پیشگیری هر یک می‌توان از این بیماری جلوگیری کرد.

این پزشک متخصص در خصوص اینکه ورزش می­‌تواند اثر مثبتی در بیماران داشته باشد، اظهار کرد: ورزش منظم به مقدار 3 تا 5 بار در هفته و هر بار 30 تا 35 دقیقه به تقویت قلب و بهبود سلامتی بدن فرد کمک می­‌کند.

جعفرنژاد با اشاره به اینکه ویتامین D تاثیر بسزایی در بهبود بیماران قلبی دارد، اذعان کرد: یکی از منابع ویتامین D نورخورشید، رژیم غذایی مناسب و مکمل‌­های غذایی هستند.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر ورزش مخصوص برای بیماران قلبی، شناخت عوامل خطر حمله قلبی و کاهش آن­ها، مقابله با استرس، عصبانیت و افسردگی در کاهش ابتلا به این بیماری بسیار کمک کننده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.00526s, 19q