ضرورت داشتن مدرک پزشکی تخصصی برای انجام سونوگرافی و سی‌تی اسکن

۱۳۹۲/۰۶/۱۴ - ۱۶:۵۸ - کد خبر: 81804
ضرورت داشتن مدرک پزشکی تخصصی برای انجام سونوگرافی و سی‌تی اسکن
سلامت نیوز : طاهر موهبتی، گفت: متأسفانه برداشت درستی از دستورالعمل توانمندسازی علمی و حرفه‌ای طب عمومی صورت نگرفته است و این دستورالعمل به معنی این نیست که هر پزشک عمومی بتواند از فردا کار رادیولوژی و سونوگرافی انجام دهد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ وی با اشاره به ماده 31 آیین‌نامه اجرایی ماده 8 قانون تشکیل وزارت بهداشت، گفت: براساس این قانون استفاده کنندگان از دستگاه‌های تخصصی اعم از سونوگرافی و سی‌تی‌اسکن باید علاوه بر دارا بودن مدرک پزشکی تخصصی در رشته مربوطه، حداقل دوره آموزشی لازم را که به تائید کمیته تخصصی مربوطه در وزارت بهداشت نیز رسیده باشد بگذرانند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت در ادامه، تصریح کرد: به موجب قانون، چگونگی تعیین وظایف و صلاحیت شاغلین رشته‌های پزشکی، دستورالعمل  چگونگی انجام این‌گونه خدمات تخصصی باید از طرف سازمان نظام پزشکی، براساس قانون تشکیل وزارت بهداشت تهیه و به تصویب وزیر بهداشت برسد.

وی خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد فضای فعلی وزارت بهداشت نیز موافق قوانین مذکور است بنابراین درخصوص انجام خدمات رادیولوژی و سونوگرافی برابر اعلام معاونت درمان وزارتخانه کماکان مصوبه‌ها و بخشنامه‌های قبلی وزارت بهداشت قابلیت اجرایی خواهد داشت.

پیش از این حسن طریقت منفرد وزیر سابق بهداشت گفته بود پزشکان عمومی می‌توانند خدمات رادیولوژی و سونوگرافی هم انجام دهند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.69475s, 18q