افزایش زمان دسترسی به مواد مخدر/ عوارض مصرف مخدرهای تقلبی

۱۳۹۲/۰۷/۱۹ - ۱۱:۵۸ - کد خبر: 84413
سلامت نیوز: یک آسیب شناس و متخصص علوم رفتاری گفت: براساس تحقیقات انجام شده ، زمان دسترسی به مواد مخدر از 15 دقیقه به یک ساعت افزایش یافته است.

دکتر مجید ابهری در گفتگو با مهر افزود: با توجه به دسترس بودن مواد مخدر و سهولت در عرضه آن، افزایش آمار اعتیاد عارضه اصلی این فرایند بوده است.

وی گفت: خوشبختانه به دلیل مقابله گسترده پلیس در تهران با تولید کنندگان و عرضه کنندگان مواد مخدر مخصوصا روان گردانها علاوه بر افزایش قیمت اینگونه مواد طی دو ماه گذشته زمان دسترسی به آنها نیز از 15 دقیقه به یک ساعت رسیده است.

این آسیب شناس تاکید کرد: تداوم این فعالیت یعنی مبارزه بی امان با تولید و عرضه مواد مخدر از طرف پلیس مبارزه با مواد مخدر در تهران باید الگوی شهرهای دیگر نیز قرار گیرد البته هرچند اینگونه حرکات لازم است اما کافی نیست و باید نهادهای فرهنگی و اجتماعی علاوه بر فعالیتهای پیشگیری اجتماعی و فرهنگی اقدام به آموزشهای عمومی در سطح مدارس و جامعه نیز کنند.

به گفته ابهری، کمبود موادمخدر در بازار باعث افزایش تقلب و ناخالصی در آن شده است تا آنجا که 70 درصد از موادمخدر موجود در بازار تقلبی و غیر قابل مصرف است. مرگهای آنی، بیماریهای گوارشی و قلبی و همچنین سکته ، از عوارض اصلی تقلب در تولید مواد مخدر بوده و جنون و توهم نیز عوارض بعدی این قبیل مواد است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.04744s, 18q