شهریاری:نگاه دولت به حوزه سلامت با میزان اعتبارات بودجه ۹۲ محک می‌خورد

۱۳۹۲/۰۹/۲۶ - ۱۵:۳۶ - کد خبر: 88918
شهریاری:نگاه دولت به حوزه سلامت با میزان اعتبارات بودجه ۹۲ محک می‌خورد
سلامت نیوز: رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه بودجه حوزه سلامت در سال ۹۲ باید به سمت واقعی شدن حرکت کند، گفت:‌ هم‌اکنون نمی‌توان درباره عملکرد دولت در حوزه سلامت قضاوت کرد، از این‌رو باید منتظر بود تا ببینیم که دولت در سال ۹۲ چه میزان اعتبار به حوزه سلامت اختصاص می‌دهد.

حسینعلی شهریاری در گفت‌وگو با خانه ملت، با یادآوری موضوعات مطرح شده مبنی‌بر سخت بودن وضعیت حوزه سلامت در سال آینده، گفت: به طور حتم آینده حوزه سلامت به میزان بودجه این حوزه در سال ۹۲ بستگی دارد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه هم‌اکنون کمبود اعتبارات به یکی از مشکلات بزرگ حوزه سلامت تبدیل شده است، افزود: تاکنون دولت وعده‌هایی را درباره اختصاص ارز دارویی داده اما متأسفانه هنوز این اعتبارات تأمین نشده است.

وی با تأکید بر اینکه هم‌اکنون حوزه سلامت به‌ویژه بخش دارو با مشکلات بسیاری روبه رو است، تصریح کرد: به طور حتم کمبود اعتبار و به تبع آن کمبود دارو بیش از همه به بیماران آسیب می‌زند، از این رو باید برای حل این مشکل اقدام عاجلی انجام شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با یادآوری هماهنگی‌های انجام شده با مسئولان دولتی برای بهبود اعتبارات حوزه سلامت در بودجه ۹۲، گفت: هم‌اکنون نمی‌توان در این‌باره قضاوت کرد، از این‌رو باید منتظر بود تا ببینیم که دولت چه قدر به حوزه سلامت اهمیت می‌دهد.

شهریاری با یادآوری فرمایشات رهبرمعظم انقلاب درباره حمایت از مقوله سلامت به عنوان اولویت اصلی کشور، تصریح کرد:‌ مسئولان باید نگاه ویژه خود را به جای موضوعات غیرمتفرقه و غیرضروری، به حوزه سلامت معطوف کنند.

وی با تأکید بر اینکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی باید در جهت کاهش مشکلات حوزه سلامت به ویژه تعدیل قیمت دارو گام بردارد، افزود:‌ کاهش مشکلات نظام سلامت تنها با برنامه‌ریزی و مدیریت صحیح محقق می‌شود.

رئیس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه بودجه حوزه سلامت در سال ۹۲ باید به سمت واقعی شدن حرکت کند، یادآور شد: با توجه به مشکلات کنونی حوزه سلامت، اختصاص اعتبارات مناسب می‌تواند مقداری از مشکلات این حوزه بکاهد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
10.20681s, 19q