زباله‌هاي بيمارستاني با استفاده از انرژي هسته‌اي ضد‌عفوني مي‌شوند

۱۳۸۶/۱۰/۱۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 8950
زباله‌هاي بيمارستاني با استفاده از انرژي هسته‌اي ضد‌عفوني مي‌شوند

 به گزارش سلامت نیوز ، عليرضا زالي در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعي فارس ‌افزود:‌ پيش‌نويس تفاهمنامه بين دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي با پژوهشگاه هسته‌اي كشور براي ضد عفوني زباله‌هاي بيمارستاني با استفاده از اشعه راديو اكتيو آ‌ماده شده و به زودي با امضاي آن اجراي يكي از مطمئن‌ترين و ارزان‌ترين روش‌هاي دفع زباله‌هاي بيمارستاني را در كشور شاهد خواهيم بود.
وي ادامه داد: استفاده از انرژي هسته‌اي براي ضد عفوني زباله‌هاي بيمارستاني يكي از ظرفيت‌هاي نشناخته در كشور است كه در صورت موفقيت طرح آزمايشي آن در تهران مي‌تواند به عنوان يك پروژه ملي مد نظر قرار گيرد.
وي گفت: با امضاي تفاهمنامه بين اين دانشگاه و پژوهشگاه انرژي هسته‌اي كشور، استفاده از اين روش براي دانشگاه رايگان خواهد بود و قرار است در يكي از بيمارستان‌هاي شهدا يا امام حسين اجرا شود.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي گفت: هر تخت بيمارستاني روزانه 2 تا 3 كيلوگرم زباله بيمارستاني توليد مي‌كند كه همه آن عفوني نيست با اين حال حل اين موضوع اكنون يكي از اولويت‌هاي مهم هيئت دولت و وزارت بهداشت است و راهكارهاي متعددي براي اين مسئله در حال بررسي است.
وي گفت: خيلي از زباله هاي بيمارستاني از نوع زباله عادي شهري هستند و نگراني ايجاد نمي‌كنند، اما زباله‌هاي عفوني بايد با استفاده از يكي از روش‌هاي تكنيولوژيك جديد به صورت بهداشتي استريل شود تا خطري براي سلامت مردم نداشته باشد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.99716s, 19q