480 نفر در حوادث پرتلفات هفته گذشته مصدوم شدند

۱۳۹۲/۱۲/۱۲ - ۱۵:۴۷ - کد خبر: 106943
سلامت نیوز : مدیر روابط عمومی مركز مديريت حوادث و فوريتهاي پزشكي كشور گفت: در حوادث ويژه (حوادث پرتلفات) هفته گذشته در کشور، بیش از 480 نفر از هموطنان مصدوم شدند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛ آرزو دهقانی اظهارداشت: در 154 حادثه ويژه رخ داده طی هفته گذشته كه منجر به اعزام 239 آمبولانس و بیش از 480 تکنسین اورژانس پیش بیمارستانی به محل حوادث شد، نیروهای امدادی اورژانس 115 پس از ارائه خدمات پزشکی به مصدومان، 480 نفر را جهت دریافت مراقبت های تخصصی بیشتر به مراكز درمانی منتقل نمودند.

وی افزود: در یکی از این حوادث، یک دستگاه پرايد در محور بيرجند - اسديه واژگون شد كه بلافاصله 4 تيم امدادي اورژانس پيش بيمارستاني به محل اعزام شدند كه اولين تيم اورژانس 115 پس از 10 دقيقه به محل حادثه رسيد و 6 نفر مصدوم حادثه را پس از انجام اقدامات اوليه و تخصصي فوريتهاي پزشكي به بيمارستان امام رضا (ع) بيرجند منتقل نمودند.

دهقانی از واژگوني يك دستگاه پيكان وانت در محور جويبار - كياكلا خبر داد و گفت: بلافاصله 3 تيم امدادي اورژانس پيش بيمارستاني به محل حادثه اعزام شدند كه اولين آمبولانس پس از 6 دقيقه به محل رسيد و 7 نفر مصدوم حادثه را پس از انجام اقدامات اوليه و تخصصي فوريتهاي پزشكي به بيمارستان عزيزي جويبار منتقل نمودند.

به گفته وی، تصادف دو دستگاه پرايد در محور بيرجند - سربيشه، یکی دیگر از حوادث ویژه در گذشته بود كه بلافاصله 4 دستگاه آمبولانس اورژانس پيش بيمارستاني به محل اعزام شدند و اولين آمبولانس پس از 11 دقيقه به محل رسيد و 8 نفر مصدوم حادثه را پس از انجام اقدامات اوليه و تخصصي فوريتهاي پزشكي به بيمارستان امام رضا(ع) بيرجند منتقل نمودند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.05009s, 18q