نیمی از افراد 15 تا 65 ساله کشور چاق هستند/راه های پیشگیری از چاقی

۱۳۹۳/۰۱/۲۶ - ۱۱:۲۲ - کد خبر: 109380
نیمی از افراد 15 تا 65 ساله کشور چاق هستند/راه های پیشگیری از چاقی

سلامت نیوز: سرپرست دفتر آموزش و ارتقای سلامت اعلام کرد حدود نیمی از افراد 15 تا 65 ساله کشور چاق هستند یا اضافه وزن دارند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، دکتر شهرام رفیعی فر سرپرست دفتر آموزش و ارتقای سلامت با بیان این مطلب که 48 درصد ایرانیان چاق هستند يا اضافه وزن دارند، توصیه کرد: با فعاليت بدني مرتب و روزانه، انرژي مصرفي خود را افزايش داده و وزن خود را در محدوده طبيعي نگه داريد و غذا خوردن را همراه با کارهای دیگر مثل مطالعه و تماشای تلویزیون انجام ندهید.

دکتر رفیعی فر سایر توصیه‌ها را چنین برشمرد: از بشقاب‌های کوچک برای غذا خوردن استفاده کنید، مواد غذایی که سبب تحریک غذا خوردن در شما می شوند را از معرض دید و دسترس خود خارج کنید، از قرار دادن دیس غذا با حجم زیاد در سر سفره خودداری کنید، وعده های غذایی را در ساعات معینی از روز و بطور منظم مصرف کنید و قبل از آنکه کاملاً سیر شوید دست از غذا خوردن بکشید.
ته دیگ هیچ غذایی را نخورید

وی ادامه داد: بلافاصله پس از مصرف غذا میز یا سفره را ترک کنید، آهسته غذا بخورید، بیش از حد نیاز غذا نخورید، به جای نوشابه‌های شیرین و گاز دار از آب و یا دوغ کم نمک بدون گاز استفاده کنید و از مصرف ته دیگ اکیدا خودداری کنید زیرا ته دیگ بسیار پر چرب و پر نمک است.
به گفته سرپرست دفتر آموزش و ارتقای سلامت عدم مصرف شربت‌های پاکتی و پودری، مصرف کردن بهترین نوشیدنی‌های کم شیرین خانگی و انواع دوغ کم نمک و کم چرب و آبمیوه‌های طبیعی، عدم مصرف بستنی‌های پرچرب و خیلی شیرین، محدود کردن مصرف تنقلات شور، وزن کردن خود به طور هفتگی، آرام جویدن لقمه، خودداری از نشستن مقابل تلویزیون هنگام غذا خوردن نیز به پیشگیری از چاقی کمک می کنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.4974s, 20q