نقش یوگا در تسکین علائم ام‌اس

۱۳۹۳/۰۶/۱۶ - ۱۴:۱۰ - کد خبر: 119822
نقش یوگا در تسکین علائم ام‌اس

سلامت نیوز: گروهی از متخصصان آمریکایی در مطالعات اخیر خود دریافتند که یوگا کیفیت کلی زندگی مبتلایان به ام اس را بهبود می‌دهد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، ام اس بیماری خودایمنی است که بر سیستم اعصاب مرکزی و مغز تاثیر می‌گذارد.

«سوزان گولد فوگریت»، یکی از متخصصان این مطالعه گفت: اگرچه یوگا به طور گسترده‌ای در بین مبتلایان به ام اس کاربرد دارد اما بیشتر بررسی‌های مرتبط با اثرات آن، نامعتبر هستند و در حال حاضر اطلاعات تجربی و آزمایشی بسیاری در مورد ایمنی و کارایی آن وجود ندارد.

در این بررسی متخصصان به درک تاثیر یوگا بر کیفیت سلامت مبتلایان به ام اس پرداختند. پس از یک دوره آزمایشی هشت هفته‌ای، این تیم تحقیقاتی دریافتند بیمارانی که در کلاس‌های یوگا شرکت کرده بودند بهتر می‌توانستند مسافت‌های کوتاه و حتی مدت زمان طولانی‌تری را پیاده‌روی کنند. علاوه بر این، آنان بهتر می‌توانستند تعادل خود را حفظ کنند و هماهنگی اعضای حرکتی بدنشان بیشتر بود.

به گزارش نچرال ورلد نیوز، به گفته فوگریت در حال حاضر یوگا برای مبتلایان به ام اس تجویز نمی‌شود اما ممکن است در آینده به عنوان یک شیوه درمانی مفید و موثر مورد استفاده قرار گیرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
سوسن
ورزش هم بر قدرت بدنی و ایجاد تعادل در بیماران مبتلا به ام اس کمک می کند. برنامه هاي توانبخشی در بیماران مبتلا به ام اس در برگیرنده نیاز هاي شخصی فرد بیمار می باشد که بستگی به نوع، شدت علایم و میزان بوجود آمدن اختلال در شخص دارد و در این میان فرد بیمار و خانواده او نقش بسزایی در بهبود روند برنامه هاي توانبخشی برعهده دارند.
0.18742s, 20q