سازمان ملل: یک میلیارد دلار برای مقابله با ابولا نیاز است

۱۳۹۳/۰۶/۲۶ - ۱۳:۱۴ - کد خبر: 120737

سلامت نیوز: سازمان ملل متحد می گوید برای مبارزه با ابولا در غرب آفریقا به بیش از یک میلیارد دلار نیاز است و سازمان بهداشت جهانی، شیوع این بیماری را بحران بهداشتی بی سابقه در عصر جدید توصیف کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا،دیوید نابارو هماهنگ کننده سازمان ملل متحد در مبارزه با ابولا، گفت: تخمین سرمایه مورد نیاز 10 برابر بیش از ارزیابی های ماه قبل است و اگر اقدام موثری برای مهار بیماری صورت نگیرد فاجعه ای انسانی در پیش است.

ابولا در سال جاری میلادی جان 2461 تن یعنی نیمی از جمعیت مبتلایان به ویروس را گرفته است.

تاکنون بسیاری از سازمان های بهداشتی از واکنش کند جهانی به گسترش این بیماری انتقاد کرده اند.

رییس جمهوری آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد 3000 نیروی نظامی متخصص را برای مبارزه با شیوع ابولا به لیبریا می فرستد.

رییس جمهوری آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد 3000 نیروی نظامی متخصص را برای مبارزه با شیوع ابولا به لیبریا می فرستد.

این نیروهای آمریکایی قرار است بر روند ساخت مراکز درمانی تازه نظارت داشته باشند و به آموزش کادر پزشکی کمک کنند.

سازمان پزشکان بدون مرز از دیگر کشورهای جهان خواسته است که از اقدام آمریکا در این زمینه تبعیت کنند زیرا واکنش به شیوع بیماری به شکل خطرناکی به تاخیر افتاده است.

شیوع ابولا از گینه آغاز شد و به سرعت در کشورهای سیرالئون و لیبریا گسترش یافت.

مواردی از ابتلا به ابولا در نیجریه و سنگال گزارش شده است اما به نظر می رسد که هر دو کشور توانسته اند انتقال ویروس را مهار کنند.***وقتی مبتلایان پذیرفته نشدند

در نشستی که روز سه شنبه در ژنو برگزار شد دیوید نابارو گفت: ماه قبل مبلغ مورد درخواست برای مبارزه با ابولا 100 میلیون دلار بود اما حالا به 10 برابر آن میزان نیاز داریم.

دیوید نابارو می گوید بودجه مورد نیاز برای مبارزه با ابولا 10برابر بیش از ارزیابی ماه قبل است

هماهنگ کننده سازمان ملل متحد در مبارزه با ابولا افزود: به سبب نوع گسترش یافتن بیماری، حالا باید تلاشی بی سابقه برای مهار آن انجام دهیم.

همزمان بروس ایلوارد، معاون دبیرکل سازمان بهداشت جهانی، در این نشست هشدار داد بحرانی که با آن مواجهیم در عصر جدید بی سابقه است و نمی دانیم که شمار مبتلایان به چه عددی می رسد.

معاون دبیرکل سازمان بهداشت جهانی یادآوری کرد وقتی دو هفته قبل این سازمان خواستار آمادگی برای مدیریت و درمان 20 هزار مبتلای احتمالی شد این رقم برای برخی افراد، بزرگ به نظر می آمد اما امروز به نظر می رسد که این عدد چندان بزرگ نباشد.

جوآن لیو، رییس سازمان پزشکان بدون مرز نیز در همین نشست خواستار اقدامی هماهنگ و زیر نظر یک ستاد فرماندهی مرکزی برای مقابله با ابولا شد.

به گفته رییس سازمان پزشکان بدون مرز، بیماران مبتلا در لیبریا به دنبال محلی که آنها را از دیگران جدا نگه دارد به مراکز درمانی مراجعه می کنند اما متاسفانه کادرهای پزشکی باید آنها را برگردانند چون امکانات کافی برای پذیرش آنها در دسترس نیست.

جوآن لیو افزود:افراد آلوده به ویروس مجبور می شوند به خانه فرستاده شوند تا دیگران را هم آلوده کنند و به این شکل شیوع بیماری مرگبار سرعت می گیرد. همه اینها به سبب فقدان واکنش جهانی است.

سازمان بهداشت جهانی پیشتر از وعده چین برای اعزام تیم متخصصان آزمایشگاه های سیار به سیرالئون استقبال کرده بود.

به گزارش هلث،،مارگارت چان، رییس سازمان بهداشت جهانی، گفته است اصلی ترین نیاز در راه مقابله با بیماری ابولا، کادر پزشکی مجرب است.***بیماری ابولا

از نشانه های بیماری تب بالا، خونریزی و اختلال در سیستم عصبی است.

نرخ مرگ و میر ناشی از ابتلا به ابولا ممکن است به 90 درصد برسد اما با وضع شیوع فعلی این ویروس، نرخ مرگ حدود 55 درصد است.

دوره نهفتگی ویروس در بدن بین دو تا 21 روز است و تاکنون هیچ واکسن یا درمانی برای ابولا کشف نشده است.

در روزهای بستری شدن، روش های پشتیبانی نظیر آب دادن به مبتلایانی که اسهال و استفراغ دارند می تواند مفید باشد.

خفاش های میوه خوار، که در برخی کشورهای غربی افریقا حضور دارند، به عنوان میزبان طبیعی ویروس ابولا محسوب می شوند اما خود این پرندگان علایم بیماری را نشان نمی دهند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.96547s, 18q