دریافت وجه تحت عنوان خدمات بستری در مطب غیرقانونی است

۱۳۹۳/۰۸/۰۹ - ۱۲:۵۵ - کد خبر: 125601
دریافت وجه تحت عنوان خدمات بستری در مطب غیرقانونی است

سلامت نیوز : دکتر علیرضا زالی با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما، گفت: شاید نخستین گام راهبردی برای ساماندهی تعرفه ها و شفاف سازی روابط بین بیماران و پزشکان وجود نظام تعرفه گذاری مشخص باشد.


وی افزود: از سال 73 تاکنون قیمت تمام شده و قیمت پایه با چالش فراوان روبرو بوده است که خوشبختانه با هماهنگی خوبی که وزارت بهداشت با سازمان نظام پزشکی، وزارت رفاه و سازمان‌های بیمه گر پایه داشت، نخسین گام بلند در نیمه دوم سال 92 برداشته شد.

زالی با اشاره با بیان این که بالغ بر 6 سال بود که شاهد انجماد K (ارزش نسبی خدمات) جراحی بودیم گفت: چند مولفه در تبیین یک K از جمله مهارت جراح و خطرات جراحی در این ضریب موثر هستند که در مجموع اگر همه عوامل را کنار هم بگذاریم، تبلور آن تحت عنوان کای جراحی مشخص می شود.‌

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران افزود: امروز رفتار حرفه‌ای و متعهدانه جامعه‌ی پزشکی یک راهبرد مهم و تاثیرگذار است و جامعه پزشکی با توجه به سرمایه گذاری عظیم دولت می تواند در ادامه مسیر و تکمیل سایر حلقه ها دولت را دلگرم کند.

وی افزود: برای همه کارشناسان مسئول حسابداری بیمارستان‌های دولتی و خصوصی جلسات توجیهی لازم را برگزار کرده ایم و‌این کارشناسان با مفاد کتاب ارزش‌های نسبی سلامت در ایران آشنا شده اند.

زالی هرگونه پرداخت وجه تحت عنوان خدمات بستری در مطب را غیر قانونی دانست و گفت: همه پرداخت ها باید در بیمارستان‌ها و مراکز جراحی محدود صورت گیرد و برای آن سند حسابداری صادر شود.

وی افزود: بالغ بر 75 تا 80 درصد بیمارستانهای خصوصی تهران میزبان بیماران بیمه‌های تکمیلی هستند که این اعداد در شهرستان‌ها بین 90 تا 95 درصد است.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران با بیان این که بیش از 80 درصد مراجعین کنونی بخش‌های خصوصی بیمارستان‌ها از پوشش بیمه‌های تکمیلی برخوردار هستند گفت: موضوع نگران کننده این بود که بیمه‌های تکمیلی پوشش لازم را نداشته باشند اما با جلساتی که برگزار کردیم، این نگرانی برطرف شده است.

وی افزود: پیش بینی ما این است که از 15 آبان به بعد بیمه‌های تکمیلی این مشارکت را انجام خواهند داد.

مهر

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.11479s, 19q