اهدای دفترچه به هشت میلیون و یکمین نفر توسط رییس جمهور

۱۳۹۳/۱۰/۲۲ - ۱۰:۲۷ - کد خبر: 134684
اهدای دفترچه به هشت میلیون و یکمین نفر توسط رییس جمهور

سلامت نیوز: حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری در جشن برخورداری از بیمه سلامت همگانی حضور یافت و به هشت میلیون و یکمین نفر دفترچه بیمه سلامت را اهدا کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرآنلاین، جشن برخورداری به دلیل بیمه شدن حدود 8 میلیون نفر از خدمات بیمه سلامت که تا پیش از این، تحت پوشش بیمه نبوده اند، برگزار شد.

امروز نیز هشت میلیون و یکمین نفر که دختری پنج ساله به نام «نرگس متحیرپرست» بوده و دارای معلولیت از ناحیه دو پا است، دفترچه بیمه سلامت خود را از دست رییس جمهوری دریافت کرد.

رییس جمهوری همچنین به مردان بیمه ای دولت، دکتر انوشیروان محسنی بند پی مدیر عامل بیمه سلامت ایرانیان و دکتر سید تقی نوربخش نوربخش مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی لوح تقدیر اهدا کرد.

شعار جشن بیمه سلامت همگانی، حق هر ایرانی ره آورد دولت تدبیر و امید است.

انوشیروان محسنی بندپی مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایرانیان در ابتدای این مراسم گفت: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، موضوع تحول نظام سلامت و اجرا کردن طرح بیمه همگانی در دستور کار قرار گرفت که امروز به شکر خدا تحقق این اقدام منجر به عدالت در سلامت شده است.

وی افزود: سامانه امید از اول اردیبهشت 93 آغاز به کار کرد و در سوم خرداد طرح نمادین اعطای دفترچه سلامت اجرا شد.

به گفته وی، تا امروز 9 میلیدن نفر در این سامانه ثبت نام کرده و حدود 8 میلیون نفر صاحب دفترچه شده اند.

در این مراسم وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، برخی از سفرای خارجی و نمایندگان سازمان های جهانی بهداشت حضور دارند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.18931s, 19q