بلافاصله پس از بروز زخم در داخل بینی به پزشک مراجعه کنید

۱۳۹۳/۱۰/۲۲ - ۱۴:۵۱ - کد خبر: 134743

سلامت نیوز: یک فوق تخصص گوش، حلق و بینی کفت: به محض بروز هرگونه زخم در داخل بینی بلافاصله به پزشک مراجعه کنید زیرا این مساله احتمال بروز بیماری‌های عفونی را افزایش می‌دهد و همین امر موجب ورود رگ‌هایی که خون را تخلیه می‌کنند به داخل سینوس مغزی می‌شود.

دکتر محمود صدوقی در گفت‌و‌گو با آنا گفت: داخل بینی ممکن است بر اثر کورک، تومورهای بدخیم، وجود جسم خارجی، تومورهایی با منشا جنینی، بیماری‌های عفونی، حساسیت و سایر بیمار‌ها دچار زخم شود که به افراد توصیه می‌شود به محض بروز هر گونه زخم در داخل بینی بلافاصله به پزشک مراجعه کنند.
وی با تاکید براینکه داخل بینی نباید زخم باشد افزود: وجود هر‌گونه زخم در داخل بینی احتمال بروز بیماری‌های عفونی را افزایش می‌دهد که این مساله ورید‌هایی(رگ) که خون را تخلیه می‌کند را وارد سینوس مغزی می‌کند و این امر خطر آبسه مغزی را به همراه دارد.
این فوق تخصص گوش، حلق و بینی در ادامه یادآور شد: به افرادی که تمایل دارند داخل بینی خود را چرب کنند توصیه می‌شود از پماد‌ ویتامین A چشمی استفاده کنند و این در صورتی است که حتما قبل از انجام آن به پزشک مراجعه کرده باشند.
دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران در پایان خاطرنشان کرد: زخم داخل بینی ممکن است یک خراش بسیار ساده باشد اما به افراد توصیه می‌شود حتما به مراکز درمان مراجعه کنند تا پزشک تشخیص نوع زخم را بدهد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
حسن
مطالب مفید بود
1.32901s, 20q